Політика України, Суспільство
  48  0

 Експерти РПР вимагають у парламентарів негайної відміни е-декларування для антикорупційних активістів

Норми щодо е-декларування для тих, хто займається антикорупційною діяльністю, є недемократичними та дискримінаційними, як на думку громадськості, так і на переконання міжнародної спільноти.

Як повідомляє ЦензорРеформ, про це заявляють експерти Реанімаційного Пакету Реформ у своїй відкритій заяві.

Тому громадськість вимагає від народних депутатів скасувати електронне декларування для громадських активістів без  додаткових умов на основі проекту закону 6271.

 1 січня стартував черговий етап заповнення електронних декларацій осіб, які уповноважені на виконання функцій держави. Зміни до Закону України "Про запобігання корупції". Ухвалені навесні 2017 року, віднесли до осіб, які уповноважені виконувати функції держави та мають подавати відповідну електронну декларацію, також і громадських активістів та громадян які "залучаються до здійснення заходів, пов’язаних із запобіганням, протидією корупції".

"Під такі формулювання може потрапити будь-яка людина, яка, наприклад, вийшла на антикорупційний мітинг проти влади. Натомість, жодних чітких роз’яснень закону не існує, а за його невиконання передбачено кримінальну відповідальність", - йдеться в заяві.

Експерти у своїй заяві апелюють до невідповідності цих вимог статті 11 Європейської конвенції з прав людини та принципу верховенства права, гарантованого Конституцією України, адже вони прописують, що закони мають бути написані з чіткістю, що дає можливість їх зрозуміти. Нечіткі закони є неконституційними.

Президент України Петро Порошенко ще восени визнав запровадження електронного декларування для активістів "спільною помилкою". Про це він заявив у посланні до Верховної Ради  "Про внутрішнє та зовнішнє становище України у 2017 році" та зазначив про необхідність перегляду цих положень.

Аналогічні заклики до парламенту лунали і збоку багатьох міжнародних партнерів України, зокрема  послів країн Великої Сімки.

Експерти наголошують на тому, що громадськість підтримує рішення Президента забезпечити експертизу міжнародного рівня законопроектам 6674 і 6675,  які передбачають скасування електронного декларування для активістів, але водночас, усупереч загальному позитивному тренду дерегуляції  діяльності, розширюють формати звітності для вибраного кола неурядових організацій. Громадянське суспільство сподівається на обов’язкове врахування висновків Венеційської Комісії, які очікуються у березні 2018 року.

Нагадаємо, представники Венеціанської обіцяли оприлюднити висновки щодо законності вимог звітності антикорупціонерів 16 березня під час засідання Єврокомісії.

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3048682
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору