Політика України, Економіка
  52  0

 Уряд має невідкладно вирішити проблему щодо монетизації пільг та субсидій, - ОПОРА

Прийняття Постанови № 256, яка запроваджує нові правила відшкодування державою для постачальників комунальних послуг пільг та субсидій, поставила у скрутне становище ОСББ.

Про це ЦензорРеформ розповіла Тетяна Бойко, координатор житлово-комунальних та енергетичних програм Громадянської мережі ОПОРА.

Як пояснила експертка, Постанова зобов’язує усіх “надавачів послуг”, якщо вони хочуть отримати відшкодування за вже надані й ті, що будуть надані, споживачам пільги та субсидії, відкрити “поточні рахунки із спеціальним режимом використання в органах Казначейства. Отримані кошти ж треба буде витратити за 5 днів, інакше вони знову повернутись до державного бюджету.

"Обмежений термін використання коштів дуже ускладнює роботу, адже на кошти прийдуть борги за минулі періоди, за які ОСББ вже оплатили комунальні та інші послуги, витягши гроші з інших джерел призначення. А казначейські рахунки передбачають витрату коштів лише на конкретні статті", - каже Тетяна Бойко.

Крім того, ОСББ в постанові ніяк не згадані, і не є постачальниками послуг, тому режим взаємодії з ними невідомий.

"Тож наразі ОСББ опинились у невигідній ситуації. Вони будуть змушені виставити повні рахунки для мешканців, без врахування пільг та субсидій, зі сподіванням, що згодом ситуація урядом буде виправлена і вони таки отримають ці відшкодування", - каже активістка.

Однак значна кількість ОСББ ще не отримали відшкодувань за 2017 рік.

"Уряд поки цю проблему замовчує, однак борги охоплюють від 3 до 9 місяців для різних ОСББ. Раніше вони компенсовувались органами праці і соцзахисту на рахунки, відкриті у банках. Як буде зараз – чи ці борги будуть відшкодовані в тому ж порядку, чи відповідно до змін у 2018 – невідомо", - додає Бойко.

На знак протесту ОСББ влаштували флешмоб-естафету "Реальні гроші – реальним споживачам", де вимагають повної монетизації субсидій і виплати коштів конкретним субсидіантам, а не ОСББ.

"Відкрити рахунки для субсидіантів і сплатити їм напряму ці кошти цілком можливо технічно. За місяць-два це може запрацювати, якщо на це буде політична воля", - каже Бойко.

Преставники ОСББ висунули такі вимоги для вирішення ситуації:

- Дати доручення Мінфіну, Мінрегіону, Мінсоцполітики забезпечити відшкодування ОСББ за надані у 2017 році громадянам пільги й субсидії на поточні рахунки об'єднань на умовах 2017 року, тобто на поточні рахунки об'єднань, без відкриття нових "спецрахунків" та без подання нових "реєстрів";

- Дати доручення Мінфіну, Мінрегіону, Мінсоцполітики підготувати пропозиції щодо необхідних змін у нормативно-правові акти і забезпечити негайне запровадження монетизації пільг і субсидій на управління багатоквартирним будинком;

- Контрольним строком виконання доручення встановити 31 січня 2018 року, адже це крайня дата, коли ОСББ проводять нарахування за січень;

- Донести до громадськості позицію Уряду з цього питання.

Нагадаємо, експерти РПР виступили з публічною вимогою до уряду провести повну монетизацію субсидій, оскільки система "часткової монетизаці"", яка запрацювала з 1 січня 2018 року, створює складну ситуацію на ринку комунальних послуг, загрожуючи фінансовій стабільності існування ОСББ .

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3048054
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору