Політика України, Економіка
  24  0

 Різниця між ринковою та регульованою урядом ціною на газ становить 30-50%, - Нафтогаз

Ринкова ціна на сьогодні складає 7600-8500 тисяч гривень, а ціна, яка встановлена урядом – 5000 гривень. Тобто різниця між ними становить 30-50%.

Як зазначає ЦензорРеформ, про це в ефірі програми "Реформи: інструкція до використання" на хвилі Громадського радіо заявив Олексій Хабатюк, заступник директора департаменту з питань енергоефективності НАК "Нафтогаз України".

28 грудня Міністерство енергетики опублікувало новий проект постанови і нову формулу ціни на газ, яка має бути запроваджена з 1 квітня. Відповідно до цієї формули, Міністерство палива та енергетики передбачало зростання ціни  на 8%.

Утім в Нафтогазі вважають, що регулювати ціну повинна не держава.

"Ми вважаємо, що лише ринкова ціна дозволить кінцевому споживачу обирати собі постачальника, і не зважати на те, що йому хтось встановлює ціну", - прокоментував Олексій Хабатюк.

За словами представника Нафтогазу, річний баланс споживання газу в країні – 33 мільярди кубометрів газу, з яких ціна щодо половини обсягу ціна регулюється державою, на половину – ні.

"І на тому сегменті, який не регулюється, ціна встановлюється на ринку: там є трейдери, є постачальники, їх сотні – там ціна в діапазоні 7600-8500" - каже Хабатюк.

Наразі, за словами Олексія Хабатюка, "Нафтогаз" продає трейдерам за рік 11 млрд кубів для населення за сумою приблизно 5 тисяч гривень за кубометр.

Нагадаємо, МВФ наполягає на встановленні ринкових цін на газ як одну з ключових передумов завершення четвертого перегляду програми розширеного фінансування МВФ для України та надання чергового траншу кредиту.

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3048034
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору