Суспільство
  175  30

 Вища рада правосуддя закрила провадження щодо судді Ластовки, яка позбавляла прав автомайданівців

Суддю Дніпровського райсуду Києва Нелю Ластовку, яка незаконно позбавила права керування учасників Автомайдану, що їздили до Межигір’я, не буде звільнена у зв’язку з закінченням строку притягнення до дисциплінарної відповідальності

Про це повідомляє ЦензорРеформ з посиланням на прес-службу Вищої Ради правосуддя.

"Цим рішенням Вища рада правосуддя вчергове продемонструвала, що її завданням є не очищення суду, а формування пулу слухняних та дискредитованих суддів", - написав на своїй сторінці в ФБ член ГО "Автомайдан" Роман Маселко.

Вища рада правосуддя 30 січня 2018 року розглянула скаргу судді Дніпровського районного суду Києва Ластовки Нелі Дмитрівни на рішення Третьої Дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя від 27 березня 2017 року № 612/3дп/15-17 про притягнення її до дисциплінарної відповідальності.

Провадження було порушене на підставі заяви автомайданівця Євгена Кузьмінського від 3 грудня 2014 року про проведення спеціальної перевірки стосовно судді Ластовки. Він був одним із трьох автомайданівців, кого Ластовка позбавила водійських прав за візит до Межигір’я 29 грудня 2013 року.

 А згодом, 28 лютого 2014 року, суддя Ластовка відповідно до закону про недопущення переслідування та покарання осіб з приводу подій під час мирних зібрань, звільнила автомайданівця від адмінвідповідальності. Рішення про позбавлення прав водій також оскаржив в апеляційному суді 8 квітня 2014 року. Провадження у справі було закрите у зв’язку з відсутністю в діях водія складу адміністративного правопорушення.

"Третя Дисциплінарна палата Вищої ради правосуддя дійшла висновку, що встановлені у дисциплінарній справі обставини дали підстави вважати, що суддя Ластовка Н.Д. ухвалила судове рішення у справі про притягнення громадянина до адміністративної відповідальності з очевидними порушеннями норм процесуального права, принципів верховенства права та законності. Внаслідок таких дій судді Ластовки Н.Д. громадянина позбавлено права на справедливий суд", - повідомляла Вища Рада Правосуддя.

Як наслідок, ВРП вирішила притягнути суддю Ластовку до дисциплінарної відповідальності у вигляді подання про звільнення з посади. Це рішення Ластовка оскаржила як "невмотивоване".

"Застосування до судді Ластовки Н.Д. дисциплінарного стягнення у виді подання про звільнення її з посади є пропорційним вчиненому та виправданим з урахуванням часу, що минув із моменту прийняття нею рішень", – каже Ігор Бенедисюк, член ВРП.

Однак 30 січня 2018 року ВРП закрила провадження проти судді Ластовки з огляду на те, що сплив строк притягнення її до дисциплінарної відповідальності.

Нагадаємо, розслідування журналістів Bihus.info встановило, що Неля Ластовка в 2016 році задекларувала володіння двома квартирами в Києві та будинком, оформленим на матір.

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3047628
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору