Політика України, Суспільство
  138  0

 З кожним рівнем просування по посаді зарплата держслужбовця має зростати на 15-20%, - директор Центру економічної стратегії Вишлінський

Наразі з підвищенням по посаді державний службовець отримує зростання зарплати на 3-5%, що не співставне з зростання обсягу відповідальності та обов’язків. Це не спонукає держслужбовців розвиватись і намагатись зростати професійно.

Як повідомляє ЦензорРеформ, про це під час круглого столу “Коли усі державні службовці заслужено почнуть отримувати гідні зарплати” розповів Гліб Вишлінський, директор Центру економічної стратегії.

"Рівень зарплати на наступному рівні не відповідає рівню відповідальності, в тому числі й кримінальної, яку потенційно може нести державний службовець на конкретній керівній посаді. Як наслідок – проблеми з конкуренцією, мотивацією та кадровою політикою", - розповідає Гліб Вишлінський.

Професійному розвитку, зокрема, не сприяють і завеликі виплати за вислугу років.

"До 2017 року держсекретар без досвіду міг отримувати зарплату до 17 тисяч гривень, а з досвідом – до 50 тисяч. Станом на минулий рік 71% тих, хто займає керівні посади в державній службі, і мають понад 10 років досвіду, отримували надбавку 30%, з них 46% мали вислугу понад 15 років і надбавку 42-50%. Тобто це мотивує людину просто залишатись без руху і прогресу на тій самій посаді, бо можна бути простим спеціалістом 17 років і отримати за це велику надбавку", - каже Гліб Вишлінський.

Інша велика проблема оплати праці в державному секторі – різна оплата праці спеціаліста однієї кваліфікації. Це констатує і Гліб Вишлінський, і Костянтин Ващенко, голова Національного агентства з питань держаної служби.

"Досі зберігається ситуація, коли в різних міністерствах спеціаліст одного профілю та кваліфікації з аналогічним обсягом відповідальності отримує різну заробітну плату. На вирішення цього питання ми маємо рік, до 2019 року",- каже Костянтин Ващенко.

Вишлінський пояснює таку ситуацію тим, що в структурах є різна кількість вакансій і фонд оплати праці розприділяється по-різному. Крім того, різні міністри мають відмінні підходи по питання мотивації працівників.

"Дуже важливим є також вирівняти баланс між зарплатою держслужбовця найвищого та найнижчого рівня. Відповідно до закону "Про державну службу" різниця має бути не більшою за співвідношення 1\7", - каже Костянтин Ващенко.

І ще одне співвідношення, яке потребує вирівнювання і в пріоритеті реформи державної служби – вирівнювання між оплатою праці в державному та приватному секторах. Лише тоді є перспектива залучення гідних фахівців з приватного сектору до державного управління.

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3046846
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору