Політика України, Суспільство
  3070  15

 До 2019 року мінімальна зарплата держслужбовця має перевищувати два прожиткових мінімуми, - Ващенко

Уряд має намір суттєво підвищити заробітну плату для державних службовців.

Як повідомляє ЦензорРеформ, про це під час круглого столу “Коли усі державні службовці заслужено почнуть отримувати гідні зарплати” розповів Костянтин Ващенко, голова Національного агентства з питань державної служби.

"Коли ми розпочали реформу державної служби, то зрозуміли, що попри прозорість процедур, конкурси на посаду і інші аспекти, найважливішим все ж є обсяг заробітної плати державного службовця. Адже 40% з числа 295 тисяч державних службовців, які працювали в системі станом на 2015 рік, коли приймався закон, мали зарплату нижчу, ніж мінімалка. Поставало питання: як виконувати закон, який забороняє зарплату нижчу, ніж мінімалка?", - розповідає Костянтин Ващенко.

За словами чиновника, ця різниця ліквідувалась за рахунок премій та доплат.

"Премії виконували роль не стимулюючих виплат, а латання дірок. На рівнях райдержадміністрацій та ОДА, посадові оклади становили 800-900 грн, а мінімалка тоді була 1380 гривень", - каже Ващенко.

За його словами, прогрес в цій сфері очевидний. Мовляв, на рівні районів та областей середня зарплата спеціаліста місцевого рівня у 2015 році становила майже 3 тисячі гривень, у 2016 – 4700, у 2017 – 6900.  В центральних органах виконавчої влади відповідно середня цифра спеціаліста в 2015 – 4400 грн, в 2016 – 6800, зараз - 12,6 тисяч.

"Можливо, це не дуже конкурентна зарплата наразі, але уряд має на меті до 2019 року досягти цифри не меншої, ніж два прожиткових мінімуми для оплати праці державного службовця", - підсумовує Ващенко.

Нагадаємо, міністр кабінету міністрів Олександр Саєнко заявив, що Закон України "Про державну службу" передбачає поетапне підвищення рівня заробітної плати всім державним службовцям.

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3046780
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору