Політика України, Суспільство
  1057  4

 Оклад в зарплаті держслужбовця до 2019 року становитиме 70%, - голова Нацагентства з питань держслужби Ващенко

Зміна структури заробітної плати державного службовця є важливим фактором для ліквідації залежності працівника від керівництва.

Як повідомляє ЦензорРеформ, про це під час круглого столу “Коли усі державні службовці заслужено почнуть отримувати гідні зарплати” розповів Костянтин Ващенко, голова Національного агентства з питань державної служби.

"В процесі реформування державної служби дуже важливим було питання оплати праці, як основного фактору, який впливає на вибір роботи державного службовця. І важливим був не лише розмір заробітної плати у абсолютних обсягах, але і її структура", - розповідає Костянтин Ващенко.

За словами чиновника, вивчення досвіду європейських країн з розвиненою системою адміністрування показало, що там частка окладу в структурі заробітної плати становила до 85-90%, а премії та інші нарахування становили лише 10-15%.

"В нас спотворена система оплати праці, яка узалежнює працівника від керівника, бо лояльність стає ключовим фактором нарахування додаткових оплат. Ми намагаємось вичистити структуру оплати праці і маємо вже конкретні кроки в цьому напрямку", - каже Костянтин Ващенко.

Чиновник зауважує, що досягти рівня 85 на 15 або 90 на 10 Україна за мету на ставить. Натомість до кінця 2019 року, згідно з вимогами законодавства про держслужбу, частка окладу має бути на рівні не менше 70%, що потребує прийняття постанови Кабінету міністрів наприкінці 2018 року.

Нагадаємо, що Кабінет міністрів України змінив структуру нарахування зарплати держслужбовцям і встановив частку окладу на рівні близько 50%. Відповідну постанову уряд ухвалив на засіданні в четвер.

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3046769
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору