Політика України, Суспільство
  487  25

 На навчання одного студента-бюджетника держава витрачає 30 тисяч гривень, - директор департаменту МО Шаров

Наразі держава виділяє на навчання одного студента державної форми навчання близько 30 тисяч гривень на рік, що є дуже невеликою сумою. Тож найкраще себе почувають ВНЗ, де є багато студентів контрактної форми навчання.

Як зазначає ЦензорРеформ, про це в ефірі програми "Реформи: інструкція до використання" на хвилі Громадського радіо повідомив Олег Шаров, директор департаменту вищої освіти Міністерства освіти України.

"Сума, яку може виділити держава на навчання студента-державника є дуже малою порівняно з європейськими стандартами, однак наразі змоги збільшити ці видатки немає", - каже Олег Шаров.

Автономізація ВНЗ стартувала 3,5 років тому. За словами Олега Шарова, в результаті ВНЗ мали здобути академічну, організаційну, наукову та фінансову автономність.

"Академічна та організаційна автономізація відбувається ефективно. За різними оцінками маже на 90%. Ситуація з науковою автономізацією гірша, оскільки свобода є, а досягнень немає, оскільки бракує коштів на проведення наукових досліджень", - каже Олег Шаров.

Освітянин каже, що найважче і найважливіше завдання – досягти фінансової автономності вишів.

"Однак для цього треба провести складну реформу державного фінансування. Вона стримується тим, що ВНЗ, які мають багато бюджетників, отримують на них невеликі кошти. Краще себе почувають ВНЗ, які мають багато контрактників, наприклад, національний фармацевтичний університет в Харкові. Однак такі виші як він потрапляють під обмеження Бюджетного кодексу і це треба подолати", - коментує Олег Шаров.

Нагадаємо, міністр освіти Лілія Гриневич заявила, що МОН виступає за прив’язку обсягів фінансування ВНЗ з держбюджету до якості освіти, яка надається у виші.

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3046637
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору