Суспільство
  54  0

 Вимушені канікули в українських вишах в МОНі називають можливістю для самоосвіти

Тимчасові подовжені "канікули" для студентів багатьох українських ВНЗ є вимушеним кроком для економії бюджетних коштів на опалення, однак, по суті, не є канікулами, а лише іншою формою здобуття знань – самостійним навчанням.

Як зазначає ЦензорРеформ, про це в ефірі програми "Реформи: інструкція до використання" на хвилі Громадського радіо повідомив Олег Шаров, директор департаменту вищої освіти Міністерства освіти і науки України.

"Мова не йде про зменшення обсягів навчання, про його скорочення, а про те, що інакше розставляються ці заняття. Виділяється більш концентровано час для роботи над курсовими роботами, на практику. Такі спеціальні заходи зроблені для того, щоб знизити навантаження на бюджет університетів, знизити витрати на комунальні платежі, які особливо високі в зимовий період", — пояснив Шаров

Олег Шаров наголошує, що нелогічно пов’язувати зміни в розкладі з автономізацією вишів, оскільки повноваження так змінювати розклад ВНЗ мали ще відповідно до Положення про організацію навчального процесу зразка 1999 року. Однак застосовувати ці повноваження на практиці спонукали обставини, пов’язані зі зростання вартості комунальних послуг.

"Вся фінансова звітність ВНЗ є у відкритому доступі у мережі. І попри певні прибутки від оплати за навчання, наприклад, КНУ імені Шевченка має велике господарство, утримання якого потребує великих витрат. Але в гуртожитках тепло, в корпусах, де зберігається обладнання, опалення є", - підкреслює Олег Шаров.

Шаров зауважує, що така ситуація складатиметься, імовірно, і надалі.

"В країні великі витрати на війну, економіка не в найкращому стані, тому ця проблема може найближчим часом не бути вирішеною. Однак основна форма навчання студента в ХІХ столітті – навчання самостійне, тому не бачимо в цьому надзвичайної проблеми. Зрештою, мова не про місяці, а кілька тижнів", - додає Олег Шаров.

Нагадаємо, в МОН повідомили, що згідно з чинним законодавством, за будь-яких умов, у тому числі кліматичних, заклад вищої освіти не може підміняти аудиторне навчання дистанційним. Тобто кількість аудиторних годин зменшуватись не може. Однак аудиторні заняття можуть бути перенесені на літній період.

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3046625
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору