Політика України, Суспільство
  1021  6

 Найбільше українці довіряють волонтерам та Збройним Силам, - Демініціативи

Порівняно з груднем 2016 року українці стали менше довіряти патрульній поліції на 24%, а Президенту України – менше на 14. Це найгірша динаміка довіри населення за останній рік. Найбільше українці довіряють волонтерам та армії.

Як зазначає ЦензорРеформ, про це свідчать результати соціологічного дослідження Фонду "Демократичні ініціативи", проведеного в грудні 2017 року, яке було презентоване під час прес-конференції "Старт політичного сезону: фіксуємо рейтинги, роздаємо прогнози".

Серед соціальних інституцій найкращий баланс довіри (перевагу довіри над недовірою) мають волонтерські організації (+37%), Збройні сили України (+37%), Церква (+25%), громадські організації (+4%). Натомість решта інституцій, довіра до яких оцінювалася в опитуванні, мають негативний баланс довіри.

З поміж політичних інститутів найгіршу оцінку за довірою отримали:  Верховна Рада України (–76 %), державний апарат (–75%), політичні партії (–71%), уряд України (–65%), Президент України (–60%). До лідерів недовіри також потрапили такі складові правоохоронної системи, як суди (–75%) та прокуратура (–74%). Дуже високим рівень недовіри виявився і до комерційних банків (–73%) та Національного банку України (–67%). Найгірший баланс довіри/недовіри мають російські ЗМІ(–77%).
Негативний баланс довіри/недовіри мають й інші соціальні інституції: поліція (–46%), СБУ (–26,5%), профспілки (–25%), західні ЗМІ (–22%), патрульна поліція (–19%), Омбудсман (–17%), НАБУ (–12%), органи місцевого самоврядування (–12%), ЗМІ України (–6%).

Для того, аби повернути довіру, владі треба багато зробити у 2018 році нагальних справ, вважає Олексій Гарань, науковий директор Фонду "Демократичні ініціативи".

"Основні і найнагальніші рішення, які треба ухвалити в 2018 році, – це імплементація судової реформи і створення Антикорупційного суду,- припинення спроб із дискредитації НАБУ, громадських активістів, які є союзниками, а не ворогами влади, скасування електронного декларування для антикорупціонерів, імплементація Угоди про асоціацію,зменшення тиску на бізнес, а також доведення до логічного завершення хоча б кількох судових справ впливових корупціонерів", - коментує Олексій Гарань.

 

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3046015
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору