Як інформує ЦензорРеформ, про це сказав Дмитро Яблоновський, аналітик Центру економічної стратегії, експерт Реанімаційного Пакету Реформ.
"Прийнятий закон не вказує, які підприємства приватизувати, а які – ні, однак змінює правила. Спрощено кажучи, відтепер малі підприємства підлягатимуть продажу через систему Прозоро, а великі - із залученням професійного продавця", - пояснив він.
Закон прийняли із поправкою про можливість захисту інтересів інвесторів за англійським правом.
"Поки українці не навели ладу у власній судовій системі, поправка про англійське право є дуже доречною, вона сприятиме залученню стратегічних інвесторів", - каже аналітик.
У проекті закону було понад 700 правок.
"Дослідження, яке ми раніше проводили, показало, що з одного боку, українці остерігаються, що закон про приватизацію буде прописаний під конкретних осіб, а з іншого – сподіваються, що він допоможе залучити інвесторів з стратегічним баченням і довгостроковими планами розвитку. Тож цей закон – прогресивний крок у правильному напрямку", - коментує Дмитро Яблоновський.
Нагадаємо, в.о. глави Фонду державного майна Віталій Трубаров також зазначив, що новий закон дозволить залучити стратегічних інвесторів.