Політика України, За кордоном
  3935  72

 ЄС розкритикував подання президентом законопроекту про Антикорупційний суд

ЄС виступив із критикою щодо подання Президентом законопроекту про Антикорупційний суд, який суперечить рекомендаціям Венеціанської комісії.

Як повідомляє ЦензорРеформ, про це йдеться у письмовому коментарі речника Європейського Союзу, який надійшов у відповідь на запит Європейської правди.

В Брюсселі нагадали, що їхні українські партнери неодноразово брали зобов’язання щодо створення Антикорупційного суду. Однак президентський законопроект, на думку ЄС, не відповідає зобов'язанням України.

"Створення справді незалежного та ефективного Антикорупційного суду в Україні стало б життєво необхідним кроком у боротьбі з корупцією в країні... Основні положення проекту не відповідають рекомендаціям Венеціанської комісії. Важливо, щоб ці питання були переглянуті, і ЄС доносить цей сигнал українській владі ", - йдеться у коментарі.

Речник Євросоюзу підкреслює, що створення Антикорупційного суду, відповідно до зобов’язань України, необхідне для виконання безвізових вимог.

"Його створення... вимагає також Європейська комісія в рамках моніторингу за механізмом візового призупинення", - йдеться у коментарі.

Також наголошується, що Євросоюз координує свої зусилля з іншими міжнародними гравцями: "ЄС тісно співпрацює з США та МВФ у цьому питанні, і, звичайно, готовий продовжувати співпрацювати з відповідними українськими органами влади для підтримки цього процесу".

Нагадаємо, МВФ заявив, що проект Порошенка про Антикорупційний суд суперечить зобов’язанням України, а українські громадські експерти також оцінили законопроект Президента про Вищий антикорупційний суд, як такий, що не відповідає висновку Венеційської комісії та не дозволяє забезпечити незалежність антикорупційного судочинства, і виступили з публічною заявою-вимогою відкликати його.

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3045222
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору