Політика України
  103  0

 Автоматизований модуль може перевірити всі е-декларацій за 12 годин, - Дрік

За умови застосування автоматизованого модуля перевірки е-декларацій увесь наявний масив поданих документів система може перевірити на наявність ознак корупції за 12 годин.

Як зазначає ЦензорРеформ, про це в ефірі програми "Реформи: інструкція до використання" на хвилі Громадського радіо заявили Олександра Дрік, голова ГО "Громадський люстраційний комітет".

"Автоматизований модуль був розроблений та готовий до застосування ще на старті роботи НАЗК. Однак НАЗК відмовились від його використання, апелюючи, що розроблять власний інструмент", - коментує Дрік.

Однак наразі перевірка е-декларацій відбувається вручну. Нагадаємо, станом на січень 2018 року було перевірено трохи більше сотні декларацій.

За словами активістки автоматизований модуль проводить перевірку декларацій за правилами логічно-арифметичного контролю – порівнює доходи та видатки, доходи та фінансові зобов’язання, наявність нерухомості за кордоном, наявність великої кількості готівки, великої кількості майна в родичів, які не працюють.

"Величезною проблемою того, що декларації не перевіряються, або перевіряються неякісно, є те, що так відбувається легалізація задекларованого. Адже якщо НАЗК після перевірки каже, що немає порушень, то перевірка усієї інформації наново не відбуватиметься. Звернутись можна лише щодо перевірки нововиявлених фактів", - зазначає Дрік.

Активістка каже, що показовим є приклад перевірки декларації глави держави і повне ігнорування в процесі перевірки фактів щодо наявності не внесеної в декларації вілли в Іспанії, про яку зазначив парламентський антикорупційний комітет.

"Через те, що НАЗК не змогло стати незалежним антикорупційним органом і забезпечити повну перевірку е-декларацій, Європейський Союз не надав нам 600 мільйонів євро обіцяної підтримки. Це ще один аспект щодо того, що ми втрачаємо, маючи неефективний НАЗК", - додає експертка.

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3045179
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору