Політика України, Суспільство
  101  0

 Внесено зміни до порядку проведення ЗНО

Внесено зміни до Порядку проведення зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти.

Як зазначає ЦензорРеформ, про це повідомляється на сайті Українського центру оцінювання якості освіти.

"Внесення змін зумовлено узгодженням Порядку з чинним законодавством, а також у зв'язку із запровадженням з 2018 року проведення державної підсумкової атестації у формі зовнішнього незалежного оцінювання з української мови для учнів (слухачів, студентів) закладів професійної (професійно-технічної) та вищої освіти, які в поточному навчальному році мають завершити здобуття повної загальної середньої освіти", - йдеться у повідомленні.

Порядком передбачається, що учні, слухачі, студенти закладів професійної (професійно-технічної) та вищої освіти, які в поточному навчальному році здобувають повну загальну середню освіту та складають ДПА у формі ЗНО, подають комплект реєстраційних документів до закладів освіти, в яких вони навчаються.

"Зміни радше технічні, спрямовані на покращення процесу перебігу ЗНО. Вони є логічним продовження справді суттєвих новацій в аспекті проведенні аудіювання при складанні ЗНО з іноземних мов. Адже саме ця новація наближає знання мови та складання іспитів до міжнародних форматів і стандартів. І, як наслідок, вона потребує відповідної технічної бази та умов для проведення", - каже Володимир Бахрушин, головний експерт з питань освіти Реанімаційного Пакету Реформ. 

Керівники закладів освіти після отримання реєстраційних документів своїх учнів мають сформувати список осіб, які проходитимуть ДПА у формі ЗНО.

Список осіб та комплекти документів в установлені строки керівники закладів надсилають до відповідного регіонального центру або передають особисто. Таким учням сертифікати ЗНО в індивідуальних конвертах буде надіслано за адресою закладу освіти, де вони навчаються.

Випускникам минулих років та особам, які не проходять державну підсумкову атестацію у формі зовнішнього оцінювання, сертифікати буде надіслано за адресою, зазначеною під час реєстрації.

Окрім цього, вилучено норму щодо можливості подання копії свідоцтва про народження замість копії паспорта громадянина України для реєстрації для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні особами, яким станом на 1 вересня року не виповнилося 16 років, що передує року їх участі в зовнішньому незалежному оцінюванні.

Ще однією новацією є те, що особи, які мають складати ДПА у формі ЗНО, але через поважні причини не змогли зареєструватися в основний період реєстрації, зможуть зареєструватися для участі в додатковій сесії ЗНО в додатковий період (3-21 травня). Такі особи можуть обрати лише ті предмети, результат яких їм буде зарахований як оцінка ДПА.

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3044677
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору