Політика України, За кордоном
  94  0

 Запровадження євростандартів у сфері аудиту сприятиме притоку інвестицій та міжнародній торгівлі, - Представництво ЄС

Затримка набуття чинності законопроекту № 6016-д "Про аудит фінансової звітності та аудиторську діяльність" негативно впливає на темпи виконання Угоди про асоціацію.

Як повідомляє ЦензорРеформ, про це заявило Представництво Європейського Союзу в Україні у своїй відкритій заяві.

Читайте также: Антикорупційний комітет Ради рекомендував призначити міжнародних аудиторів проводити оцінку НАБУ

"Маємо з прикрістю відзначити, що реформа аудиторської діяльності, яка відбувається в Україні із суттєвим запізненням, при впровадженні продовжує зустрічати опір", - наголошується у заяві.

Нагадуємо, Верховна рада ухвалила закон "Про аудит фінансової звітності та аудиторської діяльності" (№6016-д), який приводить українське законодавство у відповідність до стандартів ЄС, 21 грудня 2017 року. Однак чинності він ще не набув.

"Впровадження європейських та міжнародних стандартів у сфері аудиту та нагляду за аудиторською професією є частиною зобов’язань України в контексті Угоди про асоціацію між Україною та ЄС", - заявили у представництві ЄС.

Представництво ЄС у своїй заяві нагадує, що протягом останніх двох років Європейський Союз надавав допомогу Уряду України та Комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики у процесі розробки нового законодавства про бухгалтерський облік, фінансову звітність, аудит фінансової звітності та аудиторську діяльність.

Також в заяві наголошують, що запровадження європейських стандартів в сфері аудиту необхідне для відновлення доброї репутації професії, встановлення довіри до фінансової звітності суб'єктів економічної діяльності і, як наслідок, для сприяння інвестиціям та міжнародній торгівлі.

"Ми сподіваємося, що проект Закону № 6016-д "Про аудит фінансової звітності та аудиторську діяльність" набуде чинності найближчим часом, і нова регуляторна система для аудиторської діяльності буде впроваджена якнайшвидше", - наголосили у представництві ЄС.

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3044668
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору