Політика України, Суспільство
  116  0

 Успіх року – безвіз та старт реформ, поразки - натиск на антикорупцію і втрата довіри міжнародних партнерів: результати експертного опитування

Успіхи у старті декількох реформ експерти вважають найважливішими і найпозитивнішими подіями 2017 року. До невдач та поразок нашої держави відносять скандали з НБАУ, натиск на антикорупційні органи та громадськість.

Як зазначає ЦензорРеформ, про це свідчать результати експертного опитування, які повідомила Ірина Бекешкіна, директорка Фонду "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва, в ефірі програми "Реформи: інструкція до використання" на хвилі Громадського радіо.

Найважливішою позитивною подією 2017 року в Україні експерти однозначно називають довгоочікуване запровадження безвізового режиму між Україною та країнами Європейського Союзу. До головних позитивних подій експерти віднесли також старт медичної та освітньої реформ, а також початок пенсійної реформи та пов’язане із цим підвищення пенсій.

"Щоправда, пенсійну та медичну реформи разом із судовою низка експертів вважають найбільш неоднозначними подіями року, які можуть бути оцінені як позитивно, так і негативно, - зауважує Ірина Бекешкіна.

До успіхів експерти зарахували також продовження реформи децентралізації, загальне законодавче забезпечення реформ та відносну політичну стабільність протягом останнього року.

Найбільш негативними подіями року експерти назвали атаки на Національне антикорупційне бюро та спроби дискредитації відомства в контексті конфронтації з Генеральною прокуратурою, події, пов’язані з Міхеїлом Саакашвілі, наступ влади на громадянське суспільство (е-декларування для антикорупційних діячів, переслідування окремих активістів), продовження військових дій на Донбасі та окупації Криму, а також нові конфліктні моменти у відносинах України із країнами-сусідами (Польщею та Угорщиною).

Великою зовнішньополітичною невдачею експерти назвали також втрату довіри до української влади, як і інтересу до подій в Україні, з боку західних партнерів.

Нагадаємо, офіс Високого представника ЄС з питань зовнішньої політики і безпеки Федеріки Могеріні у відповіді на лист громадськості із запитом про занепокоєння громадськості станом просування реформ та необхідність ретельного моніторингу виконання Україною своїх зобов’язань з боку ЄС заявив, що підтримка Євросоюзу не є безумовною і що останні події в Україні, пов’язані з відкатом антикорупційної реформи, можуть поставити під загрозу прогрес, попередньо досягнутий у цьому напрямку.

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3042029
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору