Політика України, Суспільство
  1488  39
Матеріали за темою:

 Найважливішою подією року українці вважають безвіз, - Бекешкіна

26% опитаних назвали запровадження безвізу найважливішою подією року і 48% з них вважають цю подію важливою особисто для себе.

Як зазначає ЦензорРеформ, про це повідомила Ірина Бекешкіна, директорка Фонду "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва, в ефірі програми "Реформи: інструкція до використання" на хвилі Громадського радіо.

Запровадження безвізового режиму вважаютьважливим для себе 48% українців. Найбільшу вагу "безвіз" має для жителів Західного регіону(його важливість зазначили 61% мешканців) та Центрального (50%).В інших регіонах значущість безвізового режиму менша, але все жвідчутна: значущим для себе безвізовий режим вважають34% у Південному регіоні, 33% – у Східному, й30% на Донбасі.

Значення безвізового режиму істотно залежить від віку: серед молоді віком до 30 років вінважливий для 64%,серед людей віком до 40 років – для 57%,у віці 40–49 років – для 51%, 50–59 років – для 38%, а серед людей, яким за 60 років, важливість безвізового режиму зазначили 26%.

"Безвіз може змінити життя країни. Плюс в тому, що це дає змогу користатись можливостями для дешевого мандрування. З іншого боку, підприємці кажуть про масові міграції кадрів, але безвіз не дає права на роботу. Але при безвізовому режимі простіше поїхати за кордон, і домовитись про роботу, а тоді отримувати трудову візу", - каже Ірина Бекешкіна.

Попри все експертка не певна, що безвіз стане причиною масового виїзду українців за кордон.

"В 2006, 2010 роках ми також проводили дослідження щодо намірів молоді виїхати за кордон. Відсотків сорок молоді висловлювали намір виїхати, але намір та реальний виїзд - це різні речі", - каже Ірина Бекешкіна.

Крім того, Ірина Бекешкіна вважає, що побічним позитивним ефектом безвізу та легкості працевлаштування українців за кордоном є те, що українські підприємці будуть змушені піднімати рівень заробітної плати для утримання трудових кадрів.

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3041972
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору