Політика України
  296  0
Матеріали за темою:

 Громадські активісти вимагають відкликати президентський законопроект про антикорупційний суд? – заява РПР

Громадські експерти оцінюють законопроект Президента про Вищий антикорупційний суд, як такий, що не відповідає висновку Венеційської комісії та не дозволяє забезпечити незалежність антикорупційного судочинства, і вимагають відкликати його.

Як повідомляє ЦензорРеформ, про це заявляють експерти антикорупційної групи Реанімаційного Пакету Реформ у своїй відкритій заяві.

Експерти у своїй заяві заявляють, що законопроект № 7440, поданий Президентом на розгляд парламенту 22 грудня 2017 року, суперечить основній рекомендації Венеційської комісії, оскільки не віддає ключової, а лише дорадчу роль міжнародним донорам у доборі антикорупційних суддів.

"В законопроекті щодо створення антикорупційного суду пропонується створення ради міжнародних експертів. Однак негативні висновки цієї ради не зобов’яжуть Вищу кваліфікаційну комісію суддів (ВККС) дискваліфікувати сумнівних кандидатів. Рішення Ради міжнародних експертів зможуть бути подолані 11 членами ВККС так само, як було подолано висновки Громадської ради доброчесності у конкурсі до Верховного Cуду", - йдеться в заяві.

Нагадуємо, що в процесі добору суддів для нового Верховного Суду, ВККС подолала вето щодо 60% суддів з негативними висновками громадськості. У результаті до Верховного Суду пройшли судді, які покривали суддів Майдану, брали участь у політичних переслідуваннях, порушували права людини та/або не могли пояснити походження великих статків.

Громадськість наголошує, що законопроект № 7440 також суперечить рекомендаціям Венеційської комісії в частині визначення юрисдикції суду.

"Повноваження суду, відповідно до законопроекту №7440, включатимуть розгляд корупційних злочинів в сфері обігу наркотиків, їх аналогів та зброї, проте не включатимуть брехню в деклараціях та відмивання коштів високопосадовцями. Тому суд буде перевантажений не пов’язаними із корупцією злочинами і не матиме часу чи ресурсу сконцентруватися на топ-корупції", - йдеться в заяві.

Щодо вимог до суддів, то, відповідно до законопроекту, кожен кандидат до Вищого антикорупційного суду має також мати “значний досвід професійної діяльності у сфері права з питань протидії корупції у міжнародних організаціях або міжнародних судових органах”. Громадські експерти вбачать в цьому формулюванні загрозу, оскільки таких кандидатів може бути недостатньо для формування структури.

З огляду на зазначене, група “Антикорупційна реформа” РПР та ГО-підписанти звертаються до Президента України із проханням відкликати законопроект 7440 та подати на заміну проект закону, який відповідатиме рекомендаціям Венеційської комісії.

Нагадаємо, Венеційська комісія дала чіткі рекомендації щодо структури антикорупційного суду та добору антикорупційних суддів за вирішальної участі міжнародних донорів. Більше того, Комісія рекомендувала взяти за основу ключові норми вже зареєстрованого у парламенті проекту закону про антикорупційні суди #6011.

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3041747
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору