Політика України
  169  0

 Верховна Рада ухвалила закон про відкритий моніторинг закупівель в системі PROZORRO. ІНФОГРАФІКА

226 депутатів підтримали законопроект 4738-д “Про внесення змін до Закону України “Про публічні закупівлі” та деяких інших законів України щодо здійснення моніторингу закупівель”, який утверджує в систему відкритого державного аудиту публічних закупівель.

Як зазначає ЦензорРеформ, це повідомив директор програми інноваційних проектів Transparency International Віктор Нестуля.

"Так сталось, що при ухваленні закону про публічні закупівлі два роки тому був пропущений момент щодо контролю та аудиту системи. Законом було визначено, що моніторингом публічних закупівель займається ДАСУ, однак чітких механізмів та порядку здійснення цього моніторингу дотепер визначено не було. Тисячі звернень щодо порушень в системі закупівель отримували незмінну відповідь Державної аудиторської служби "Дякуємо за звернення, воно буде включене в планову перевірку", - розповідає про передумови ухвалення закону Віктор Нестуля.

Після того, як Президент підпише закон і він вступить в силу, Державна аудиторська служба як орган, на який покладена функцію моніторингу публічних закупівель, отримає чіткий порядок здійснення перевірок.

"Закон запроваджує новацію, аналогів якій немає в світі – електронний кабінет контролера ДАСУ. Тут працюватимуть автоматичні ризик-індикатори, які сигналізуватимуть про підозрілі торги в системі. З огляду на те, що щодня оголошується майже 4 тисячі нових тендерів, без цих індикаторів було би важко моніторити весь масив на предмет порушень", - каже Віктор Нестуля.

Дуже важливо, що аудитори замінять  “паперовий” обмін інформацією з замовниками на електронний. Інформація про результати моніторингу буде публічною – і доступ до інформації в електронному кабінеті буде мати кожен бажаючий.

"Якщо раніше інформація про аудит була закритою і це тягло за собою корупційні ризики, то зараз це буде відкрита і публічна інформація, яку отримати може кожен користувач, а не лише замовник та аудитор", - пояснює експерт.

Верховна Рада ухвалила закон про відкритий моніторинг закупівель в системі PROZORRO 01

Одне з найголовніших нововведень – замовники будуть зобов’язані усувати порушення, які виявлять аудитори, або ж надавати аргументоване заперечення.

Також у законопроекті чітко визначений термін перевірки – 15 діб, який може бути аргументовано подовжено ще на 10 діб.

"Коли система запрацює, ми зможемо аналізувати процес моніторингу і постійно покращувати систему", - підсумовує Віктор Нестуля.

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3041110
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору