Політика України
  57  0

 Депутати можуть оскаржити своє виключення з партійних виборчих списків, – рішення Конституційного Суду

Конституційний суд України скасував пункт закону «Про партійну диктатуру», який забороняв виключення партією кандидатів у народні депутати України з виборчого списку від партії після встановлення результатів виборів народних депутатів за рішенням її з’їзду (зборів, конференції).

Про це ЦензорРеформ повідомила Юлія Кириченко, експертка групи "Конституційна реформа" Реанімаційного пакету реформ. Це рішення є обов’язковим, вступає в дії з моменту оголошення і оскарженню не підлягає.

"За рішенням Конституційного Суду можливість виключення партією кандидатів у народні депутати України з виборчого списку від партії після встановлення результатів виборів народних депутатів за рішенням її з’їзду (зборів, конференції) суперечить принципам народовладдя; правової визначеності та правомірних очікувань як складовим принципу верховенства права; свободи політичної діяльності; вільних виборів та вільного волевиявлення виборців; вільного депутатського мандата", - повідомляє Юлія Кириченко.

Експертка каже, що на підставі цього рішення ті, хто був виключений з партійних списків за вказаних умов, може звертатись до адміністративного суду з проханням про поновлення у списках.

Оскільки рішення було ухвалене чинною Верховною радою, то звертатись можуть ті, кого стосувалось це в контексті останніх виборів до ВРУ.

"Правом виключення з виборчих списків скористались усі фракції. За моїми підрахунками, за час дії закону було виключено 43 особи", - каже Юлія Кириченко.

Експертка наголошує, що виключення з виборчих списків було механізмом, аби підняти з нижчих позицій на прохідні "потрібних" людей.

"Немає правових механізмів, аби позбавити чинних депутатів мандата, але є до прикладу 2 вільних мандата від БПП, за які можна "позмагатись", - каже Юлія Кириченко.

Це перша справа, де перемогу у Конституційному Суді здобула справа за поданням громадськості.

Нагадаємо, вчора Конституційний суд України скасував пункт закону про вищу освіту, який забороняв призначати керівниками вищих навчальних закладів осіб, які голосували за "диктаторські закони" 16 січня 2014 року

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3041079
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору