Суспільство
  76  0

 Реанімаційний пакет реформ вимагає розслідувати підпал авто активіста Кириченка

Громадськість вимагає розслідувати підпал автомобіля активіста з Дніпра, який, імовірно, пов’язаний з його активною громадською позицією.

Як повідомляє ЦензорРеформ, про це заявляють експерти антикорупційної групи Реанімаційного Пакету Реформ у своїй відкритій заяві.

Приводом до заяви стали подыъ, що сталися 15 грудня, коли невідомі спалили автомобіль активіста громадської організації "Платформа Громадський Контроль" та ініціативи "ЗОВ" Геннадія Кириченка.

Остання справа, якою займався Геннадій Кириченко, це спротив влаштуванню незаконних стоянок на території свого житлового масиву, викликав поліцію та міську інспекцію по благоустрою. За декілька днів Геннадію вдалося домогтися розірвання договору на будівництво скандальної автостоянки, зібравши близько 370 підписів мешканців району.

У ніч з 14 на 15 грудня невідомі облили автомобіль Кириченка легкозаймистим розчином та підпалили.

"Разом із залякуванням та побиттям  харківських, полтавських, одеських активістів  подібні інциденти щодо тиску на місцевих антикорупціонерів та захисників історичної чи зеленої зони міст стають сумною закономірністю життя українців. Складається враження, що влада та бізнес культивують ненависть до активістів. Як наслідок, жоден громадський активіст сьогодні не захищений від тиску або фізичного насилля", - йдеться в заяві.

Реанімаційний Пакет Реформ та регіональні коаліції закликають звернути увагу на черговий випадок тиску на громадянське суспільство міжнародних партнерів та правозахисників, а також вимагають швидкого і неупередженого розслідування цього злочину та притягнення винних осіб до відповідальності, припинення будь-яких агресивних випадів на адресу місцевих громадських активістів з боку місцевої влади. Крім того, від Президента України активісти очікують рішучого засудження тиску на активістів та  заклику до правоохоронних органів щодо оперативного та прозорого розслідування випадків насильства щодо громадських активістів з притягненням винних до відповідальності, а також проведення консультацій з громадянським суспільством щодо необхідних кроків для його захисту.

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3041033
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору