Політика України, Суспільство
  80  0

 Військовослужбовцям можуть виділити майже 800 мільйонів гривень компенсації на оренду житла, - Василенко

Найближчим часом на порядку денному Верховної Ради мають бути законопроекти, які стосуються соціального захисту військовослужбовців, зокрема забезпечення їх житлом і компенсації за оренду житла.

Як зазначає ЦензорРеформ, про це повідомила Леся Василенко, голова ГО "Юридична сотня", в ефірі програми "Реформи: інструкція до використання" на хвилі Громадського радіо.

Одним з найважливіших законопроектів з пакету актів, які покликані забезпечити соціально-правовий захист бійців АТО та військовослужбовців, є законопроект №5027, який стосується безпосередньо компенсації військовослужбовцям за оренду житла.

"На сьогоднішній момент офіцерам в українській армії компенсують витрати, які вони несуть, якщо вони вимушені орендувати житло за межами військової частини. Справа у тому, що є  багато новостворених військових частин, є військові частини, які дислокуються в районах проведення АТО, де просто казарми і приміщення, які знаходяться у розпорядженні військових частин, не пристосовані до того, щоб в них перебували люди. Таким військовослужбовцям потрібно за власний кошт винаймати це житло", - пояснює актуальність законодавчих змін Леся Шевченко.

Суть змін у тому, що наразі компенсацію отримував лише офіцерський склад, а за законопроектом – також і представники сержантського і солдатського складу. Солдати та сержанти будуть мати право отримувати компенсацію за оренду житла.

Ціна питання, яка фігурує в пояснювальній записці до законопроекту  - 786 мільйонів 690 тисяч гривень. Ці кошти має отримати для подальшого розпорядження ними Міністерство оборони Ці кошти не будуть надані призовникам.

"Є формула, яка залежить від норм щодо оренди житла, які встановлюються на конкретну область, на конкретний район в цій області, адже ціни в різних населених пунктах відрізняються. У великих містах ця сума не буде достатньою для покриття повної вартості оренди, але хоча б частково напругу вона зніме", - додає Леся Шевченко.

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3040959
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору