Політика України, Суспільство
  133  1

 Депутати, які голосували за "закони 16 січня", можуть очолювати ВНЗ, – рішення Конституційного Суду

Конституційний суд України скасував пункт закону про вищу освіту, який забороняв призначати керівниками вищих навчальних закладів осіб, які голосували за "диктаторські закони" 16 січня 2014 року.

Про це повідомляє ЦензорРеформ, з посиланням на рішення Конституційного Суду, ухвалене 20 грудня 2017 року за конституційним поданням 49 нардепів. Це рішення є обов’язковим і оскарженню не підлягає. Рішення було ухвалене під час закритого засідання.

Конституційний суд визнав неконституційним п. 7 ч. 2 ст. 42 Закону України "Про вищу освіту" № 1556-VII, згідно з яким на посаду керівника вищого закладу освіти не може бути призначена особа, яка голосувала за "диктаторські закони" 16 січня 2014 року.

"Нас дуже стурбувало це рішення КС. Справа в тому, після Революції Гідності парламентом було прийнято багато законів політичного-правового характеру, які були спрямовані на осудження тим чи іншим чином дій режиму Януковича. Це законодавство було частиною люстраційного процесу. І ось один з цих законів визнано неконституційним", - каже Юлія Кириченко, експертка групи "Конституційна реформа" Реанімаційного пакету реформ.

Експертка каже, що небезпеку становить не лише факт, але й прецедент. Оскільки імовірно, що ця тенденція продовжиться.

"Можливо, парламент знайде можливість повернути цю заборону через інші критерії чи законодавчі акти. Але з огляду на те, скільки законів такого характеру постреволюційного часу лежить на розгляді в КС – тенденція дуже погана", - додає Юлія Кириченко.

Нагадаємо, екс-суддя Конституційного Суду заявив, що багато тих, хто міг би претендувати на посади суддів Конституційного Суду відповідно до критеріїв віку, досвіду, знань, не кандидують, оскільки сумніваються у справедливому перебігу конкурсу.

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3040768
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору