Політика України, Суспільство
  241  0
Матеріали за темою:

 Багато гідних людей не подаються на посади суддів Конституційного Суду, бо не вірять у справедливе рішення, - екс-суддя КС Шаповал

Багато тих, хто міг би претендувати на посади суддів Конституційного Суду відповідно до критеріїв віку, досвіду, знань, не кандидують, оскільки сумніваються у справедливому перебігу конкурсу.

Як зазначає ЦензорРеформ, про це під час круглого столу, організованого Інститутом Горшеніна та Реанімаційним пакетом Реформ, заявив Володимир Шаповал, головний експерт з питань конституційного права Реанімаційного пакету реформ, екс-суддя Конституційного Суду.

"Сама ідея "конкурсу" як змагання, в сучасній ситуації досить умовна. За тих умов, як конкурс проводиться, він не є панацеєю. Результат залежить від того, як буде приймати рішення комісія – з огляду на державницьку позицію чи на власні інтереси", - коментує Володимир Шаповал.

Щодо комісій, то експерт налаштований скептично. "Комісію призначає Президент, і природно, що він призначить туди тих людей, з якими зможе вирішити потрібні питання", - додав Володимир Шаповал.

Експерт наголошує на тому, що конкурсні засади не гарантують чесності, прозорості і та незаангажованості відбору, іноді навпаки.

"Після подій Революції Гідності була призначено Верховною Радою четверо суддів Конституційного Суду. Вони й досі діють і займають активну позицію. Ці призначені поза будь-яким конкурсом люди є адекватними і відповідають всім об’єктивним, а не прописаним у законах вимогам щодо судді", - каже експерт.

Експерт наголошує, що суддя КС має бути аналітиком, людиною з громадянською позицією і ментальною готовність заперечити неправильність закону.

"Обирати таких кандидатів можна за іншою системою, яка усуне принципи корпоративності та домовленості і забезпечить в системі справді сильних суддів. Була спроба з боку групи експертів підготувати зміни до Конституції в аспекті Конституційного Суду, однак наразі це закінчилось нічим", - розповідає Володимир Шаповал.

Експерт також додав, що багато державних інституцій на сьогодні скомпрометували себе власною діяльністю.

"Хотілось би, щоб цей інститут себе не знищив. Коли державні інституції компрометують себе власною діяльністю, то виникає багато загроз для суспільства", - підсумовує експерт.

Нагадаємо, що громадськість звернулась до конкурсної комісії при Президентові, яка здійснює відбір кандидатів на посади суддів Конституційного суду, проводити конкурс прозоро та оприлюднити важливу інформацію щодо кандидатів.

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3040704
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору