Політика України
  95  0

 Ще до початку роботи Державне бюро розслідувань втратило 70% довіри громадськості, - результати опитування

Новостворене Державне бюро розслідувань першочергово має зосередитись на розслідуванні злочинів співробітників судових та правоохоронних органів.

Як зазначає ЦензорРеформ, про свідчать дані опитування, проведеного Центром політико-правових реформ та Асоціацією українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів.

 "82% опитаних експертів та 82% громадського сектору – погодилися, що ДБР має сконцентруватися на розслідуванні злочинів суддів, прокурорів, поліцейських і співробітників органів правопорядку. Сьогодні злочини політиків чи державних службовців не вважаються пріоритетними для роботи ДБР", − повідомив член правління ЦППР Олександр Банчук.

Новому керівництву ДБР довіряють лише 3% респондентів з громадськості, повністю не довіряють 25% і переважно не довіряють 45%.

"Тобто ДБР ще не запрацювало, але його керівництво вже втратило довіру 70% опитаних", − зазначив експерт Реанімаційного пакету реформ Володимир Петраковський.

Більшість опитаних експертів вважає, що ДБР має самостійно прослуховувати телефони осіб, з огляду на протистояння між НАБУ, з одного боку, та ГПУ і СБУ, з іншого. Водночас громадськість переконана, що Бюро має робити це виключно разом з НАБУ.

"60% експертів та 75% громадських активістів вважають, що представники громадянського суспільства повинні брати участь не лише в роботі Ради громадського контролю при ДБР, а також у конкурсних комісіях з відбору працівників цього органу", − підкреслив Євген Крапивін.    

Нагадаємо, 22 листопада 2017 року Президент України призначив Романа Трубу директором Державного бюро розслідувань, який згодом затвердив своїх заступників. Після початку роботи ДБР, у середині або наприкінці 2018 року, прокуратура остаточно втратить повноваження розслідувати злочини, скоєні високопосадовцями та правоохоронними органами. Це повинно зменшити корупційні ризики, оскільки розмежовуються функції органів розслідування і прокуратури.

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3040574
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору