Політика України, Суспільство
  67  0

 Венеціанська комісія оцінить законність вимог щодо звітності громадських активістів

Моніторинговий комітет Парламентської Асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) подав до Венеціанської комісії запит щодо оцінки законопроектів президента України Петра Порошенка №6674 і 6675, які запроваджують додаткову публічну звітність для громадських організацій.

Як зазначає ЦензорРеформ, з посиланням на Центр інформації про права людини, про це повідомив заступник голови Моніторингового департаменту ПАРЄ Бас Кляйн.

 Висновок Венеціанської комісії щодо цих законопроектів очікується в березні 2018 року.

Нагадаємо, законопроекти №6674 і 6675 були внесені президентом Порошенком до Верховної Ради у липні 2017 року для скасування запровадженого у березні 2017 року електронного декларування для антикорупційних активістів.

"Українська влада копіює практики недемократичних країн, зокрема Казахстану, для здійснення тиску на громадянське суспільство під приводом боротьби за "прозорість", - заявила щодо вказаних законопроектів голова Центру інформації про права людини Тетяна Печончик.

Крім того, у Венеціанській комісії на розгляді перебуває чинний закон, який поруч з державними посадовцями запроваджує обов'язок подачі електронних декларацій для антикорупційних активістів.

Після прийняття Верховною Радою у березні 2017 року ці законодавчі нововведення розкритикували українські та міжнародні організації. Із закликом ветувати закон до Петра Порошенка виступили міжнародні правозахисні та антикорупційні організації, уряди Великої Британії, США та ЄС. 

Незважаючи на критику, 27 березня президент України Петро Порошенко підписав зміни до закону "Про протидію корупції". Таким чином електронне декларування для антикорупційних активістів набуло чинності.

Нагадаємо,  голова Представництва ЄС в Україні Х’юг Мінгареллі заявив, що Європейська сторона не вважає правильною позицію, що антикорупційні активісти повинні подавати е-декларації.

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3040320
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору