Політика України, Суспільство
  218  0
Матеріали за темою:

 Новий законопроект загрожує незалежності Громадської Ради доброчесності, – заява РПР

Законопроект 6593 про внесення змін до статті 87 Закону України “Про судоустрій і статус суддів” ставить Громадську Раду Доброчесності у пряму залежність від рішень Вищої кваліфікаційної комісії суддів, що може позначитись на незалежності та впливовості ГРД.

Як повідомляє ЦензорРеформ, про це заявляють експерти судової групи Реанімаційного Пакету Реформ у своїй відкритій заяві.

Законопроект передбачає, що правила діяльності ГРД буде встановлювати Вища кваліфікаційна комісія суддів України, яка також зможе своїм рішенням розпустити ГРД та виключати її членів.

"Автор законопроекту пропонує закрити від суспільства інформацію про недоброчесних суддів та публікувати висновок ГРД лише якщо його підтримає ВККС. Нагадуємо, на конкурсі у Верховний Суд відхилено понад 60% негативних висновків. За такого правила, суспільство би ніколи не дізналось про факти недоброчесної поведінки 76 кандидатів, у тому числі 30 переможців конкурсу", - йдеться в заяві.

Експерти наголошують, що законопроект 6593 скасовує можливість членства у ГРД адвокатів, колишніх суддів та осіб, які входять до складу інших громадських рад. Небзпека цього твердження в тому, що це правило виключає з числа потенційних членів ГРД професіоналів, чий досвід є необхідним для ефективної та компетентної роботи цього органу.

Відповідно до прикінцевих положень законопроекту, члени ГРД у день набрання чинності законом втрачають свої повноваження, а ВККС оголошує новий добір. Можливість переобрання до складу ГРД заборонена. Це означає, що усі члени чинної ГРД втрачають свої повноваження та позбавляються можливості обиратися до наступного складу.

"Хочемо нагадати, що саме завдяки висновкам цього складу ГРД участь у конкурсі припинили участь понад 50 кандидатів, у доброчесності яких були обґрунтовані сумніви. На значній ролі ГРД неодноразово наголошував Президент України. Роль ГРД високо оцінили як національні, так і міжнародні експерти та організації. Очевидно, така позиція чинної ГРД не подобається тим, хто не хоче реального очищення та оновлення судової влади", - наголошують експерти.

З огляду на вказані факти, громадськість закликає Комітет ВРУ з питань запобігання та протидії корупції рекомендувати не включати до порядку денного Верховної Ради законопроект #6593 , який нівелює участь громадськості в процесі відбору та оцінювання суддів.

Нагадаємо, 17 листопада в Парламенті зареєстровано доопрацьований законопроект  #6593 про внесення змін до статті 87 Закону України “Про судоустрій і статус суддів”, який стосується порядку формування та діяльності Громадської ради доброчесності (далі – ГРД). Вже 20 грудня текст документу розгляне Комітет ВРУ з питань запобігання і протидії корупції.

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3040306
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору