Політика України, Суспільство
  2278  8

 Більшість мешканців Донбасу не довіряють місцевій владі, - Демократичні ініціативи

На Донбасі через три роки після Революції Гідності та рік після початку реформи децентралізації більшість громадян (64%) вкрай низько оцінюють свої можливості впливати навіть на місцеву владу.

Про це повідомляє ЦензорРеформ з посиланням на дані дослідження Фонду "Демократичні ініціативи" щодо суспільних настроїв на Донбасі.

Мешканці Донбасу сприймають місцеву владу як корумповану, не спроможну до професійної та передбачуваної діяльності, не зацікавлену у постійній співпраці та не свідому щодо основних потреб громадян. Понад 52% мешканців Донбасу так само низько оцінюють як бажання своїх земляків контролювати таку владу, так і свою власну спроможність впливати на процес прийняття рішень місцевими органами влади (77,8%).

"Після того, як нас звільнили, ми не бачимо з боку Києва зрушень щодо тих людей, які привели до нас сюди війну. За це ніхто не був покараний. Хоча ми знаємо ці прізвища. Ці люди продовжують сидіти в наших міськрадах та облдержадміністраціях", - пояснив позицію один із учасників фокус-групи в Северодонецьку.

Щодо реформи децентралізації, то більшість жителів Донецької та Луганської областей у 2015–2017 рр. не відчули покращення у зв’язку з суттєвим зростанням доходів місцевих бюджетів (49%) чи навіть відчули погіршення (21,6%). До того ж більшість громадян на Донбасі (54,4%) вважає, що місцева влада не впорається із розширеним обсягом повноважень та відповідальності.

Лише 21,3% мешканців Донбасу відзначають більш-менш успішне відновлення зруйнованої інфраструктури (доріг, мостів, теплових, газових і електромереж). Тоді як більшість громадян не відчуває жодних позитивних зрушень у вирішення нагальних, на їхню думку, питань регіону, таких як відновлення роботи підприємств, створення нових робочих місць, підвищення пенсій, зарплат, соціальних виплат та боротьба з корупцією.

На перше місце в аспекті пріоритетних напрямків витрачання коштів в Донецькій та Луганській областях мешканці ставлять "відновлення роботи підприємств, створення нових робочих місць". Друге місце в Донецькій області посідає пріоритет "підвищення соціальних виплат – інвалідам, пенсіонерам", а в Луганській – "ремонт і покращення інфраструктури (доріг, мостів, теплових і електромереж)". Третє місце в Донецькій ділять "покращення медичного обслуговування" та "ремонт і покращення інфраструктури". А в Луганській – "допомога людям у налагодженні дрібного і середнього бізнесу" і "покращення медичного обслуговування", тоді як "підвищення соціальних виплат" – на четвертому.

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3040257
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору