Політика України
  172  3

 Інформація про перебіг конкурсу на посаду суддів Конституційного Суду приховується, - заява РПР

Експерти Реанімаційного Пакету Реформ закликають конкурсну комісію при Президентові, яка здійснює відбір кандидатів на посади суддів Конституційного суду, проводити конкурс прозоро та оприлюднити важливу інформацію щодо кандидатів.

Як повідомляє ЦензорРеформ, такий заклик висловили експерти Реанімаційного Пакету Реформ у своїй відкритій заяві.

Нагадаємо, що з жовтня відбувається відбір суддів Конституційного Суду України, і Президент має призначити двох суддів КСУ. Доукомплектування складу може допомогти Конституційному Суду вийти з кризи, у якій він зараз знаходиться. Адже у 2017 році цей орган ухвалив лише одне рішення.

Відповідно до законодавства, конкурсна комісія при Президентові має скласти списки кандидатів, рекомендованих на посаду судді Конституційного Суду до 19 грудня 2017 року.

До участі у відборі комісія допустила 15 з 21 кандидата рішенням, яке прийняте 22 листопада, однак досі не оприлюднене. На думку експертів РПР, відсутність тексту рішення не дозволяє оцінити підстави відмови шістьом кандидатам в участі у відборі.

"Оскільки процедура відбору суддів Конституційного Суду, де-факто, складається із формальної оцінки документів, проведення співбесід з кандидатів та проведення спеціальної перевірки щодо кандидатів, незрозуміло, яким чином конкурсна комісія встановлюватиме критерії відповідності кандидатів вимогам на посаду судді КСУ. Це, зокрема, стосується нових конституційних вимог щодо високих моральних якостей та визнаного рівня компетентності правника", - йдеться в заяві.

Для відновлення функціональності Конституційного Суду та громадської довіри до цієї інституції, Центр політико-правових реформ та  коаліція громадських організацій Реанімаційний пакет реформ закликають конкурсну комісію при Президентові до 19 грудня оприлюднити: список осіб, рекомендованих на посаду судді Конституційного Суду, рішення конкурсної комісії щодо відмови в участі у відборі шістьом кандидатам, а також інформацію, яким чином відбувалася оцінка відповідності кандидатів конституційним вимогам до кандидата на посаду судді КСУ, насамперед щодо високих моральних якостей та визнаного рівня правника.

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3040073
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору