Суспільство
  164  1

 Сміття сортує менше, ніж третина українців, - соцопитування

Більшість опитаних (69%) не проводять сортування відходів під час своєї повсякденної життєдіяльності, тоді як здійснюють таке сортування лише 29%.

Як зазначає ЦензорРеформ, такі дані соцдослідження, проведеного Фондом "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва та Київським міжнародним інститутом соціології, були озвучені в ефірі програми "Реформи: інструкція до використання" на хвилі Громадського радіо.

Не сортують сміття передусім через відсутність умов забезпечення такого сортування. 66% опитаних вказали, що вони не сортують сміття через нестачу спеціальних контейнерів, і 86% з тих, хто нині не проводить сортування, готові це робити у випадку забезпечення відповідних умов.

2/3 респондентів відзначили, що вони знають про те, які відходи можуть використовуватися як вторсировина (не знають про це 28%); проте також 2/3 з опитаних ніколи не здавали потенційну вторсировину.

Водночас 58% опитаних відмітили, що не мають інформації про розташування пунктів прийому вторсировини, що може пояснити попередні цифри.

Щодо небезпечних відходів, то населення знає достатньо багато інормації. До небезпечних відходів, які потребують спеціального поводження, населення найчастіше відносить відходи хімічної промисловості (87%), відходи електричного та електронного обладнання, батарейки (67%), але й про такі види сміття, як відходи медичних закладів та непридатні хімічні засоби захисту рослин сільськогосподарського призначення, згадували близько 60% опитаних.

79% опитаних вказали, що вони знають про шкоду від батарейок і люмінесцентних ламп для довкілля та здоров’я. Але лише кожен п’ятий здавав такі відходи до спеціальних пунктів збору, тоді як більшість (61%) просто викидають їх разом зі звичайним сміттям.

Загалом абсолютна більшість громадян України  (88%) вважає проблему поводження з відходами важливою. Однак бракує інформації –лише 49% вказали, що не знають, що відбувається зі сміттям після того, як вони потрапляють до смітника.

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3039328
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору