Політика України
  80  0

 Для втілення Стратегії поводження з відходами треба розробити десять законів, - експерт РПР Тевкун

Нещодавно прийнята Національна стратегія поводження з відходами є лише баченням напрямку руху змін. Насправді ж для втілення стратегії треба прийняти низку законодавчих та підзаконних актів.

Як зазначає ЦензорРеформ, про це заявила Тетяна Тевкун, експертка групи "Охорона довкілля" РПР, в ефірі програми "Реформи: інструкція до використання" на хвилі Громадського радіо.

"На виконання Стратегії, яку ми чекали півтора роки, має бути розроблено 10 законів, де буде прописано відповідальність та обов’язки виробника та споживача, а також санкції за порушення законодавства", - каже Тетяна Тевкун.

Законодавство повинне враховувати вимоги європейської Директиви, виконання якої обов’язкове для України в рамках Угоди про асоціацію. Вона встановлює основні вимоги щодо поводження з відходами (окрім радіоактивних, деяких сільськогосподарських, стічних вод тощо): 5-ступеневу ієрархію поводження з відходами, принцип "забруднювач платить", розширену відповідальність виробника, засади дозвільної системи у цій сфері, планування, цільові показники для операцій з деякими відходами (наприклад, рівень переробки побутових відходів).

Дуже важливим є закладення в законодавстві фінансового механізму, який спонукатиме громадян зменшувати кількість несортованого сміття і здавати у відповідні пункти матеріали, які підлягають переробці.

"Наприклад, в Австрії та Німеччині діє механізм депозитної тари, коли вартість пластикової пляшки закладена в ціну. Її можна здати у відповідному пункті і повернути гроші. Люди мають фінансовий зиск і в містах стає менше сміття", - додає Тетяна Тевкун.

Крім того, експертка нагадує про необхідність принципу "відповідальність виробника". Відповідно до неї виробники мають забезпечити утилізацію тари та упаковки відповідно до закону. Однак законодавство наразі не прописує таких стимулів та механізмів.

"Було декілька пілотних проектів, які завершились нічим. Однак на загальнонаціональному рівні ця проблема поки що не вирішується", - додала експертка.

Нагадаємо, 8 листопада 2017 року Кабінет Міністрів України схвалив Національну стратегію управління відходами, яка запроваджує в Україні європейські принципи поводження з відходами.

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3039312
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору