Політика України
  496  0

 Україна виконала Угоду про асоціацію на 11%, - дані моніторингу

В українське законодавство імплементовані лише 10 з 86 зобов’язань в десяти сферах по Угоді про асоціацію, час виконання яких настав 1 листопада 2017 року.

Про це повідомляє ЦензорРеформ, з посиланням на дані незалежного моніторингового звіту виконання Угоди про асоціацію, проведеного ГО "Український центр європейської політики".

Виконано 5 зобов’язань щодо усунення технічних бар’єрів в торгівлі, 2 – щодо захисту прав споживачів, 2 – щодо соціальної політики та одне – щодо діяльності компаній.

Найбільш успішною є сфера технічного регулювання, найменш успішною – морський транспорт, в якій не розроблено майже жодного проекту нормативного рішення.

"Виконання зобов’язань України щодо імплементації горизонтального законодавства ЄС у сфері технічного регулювання отримало найвищу оцінку, оскільки вимоги відповідних нормативно-правових актів ЄС до одиниць виміру, вимог для акредитації та ринкового нагляду, безпечності продукції, відповідальності за дефектну продукцію та системи маркетингу продукції були повністю імплементовані до національного законодавства. Нові норми вже почали застосовуватись на практиці", - йдеться в моніторинговому звіті.

У сфері захисту прав споживачів в законодавстві прописані норми щодо товарів, які представляють загрозу для здоров’я та безпеки споживачів, а також захисту прав споживачів під час зазначення цін на товари, що пропонуються споживачам. 

У сфері, яка стосується діяльності компаній, є прогрес щодо європейських норм, які стосуються спрощення фінансової звітності.

Експерти відзначають певні успіхи у енергетиці, охороні довкілля та сфері оподаткування.

Надто повільними є спроби імплементації законодавства в аспекті митниці, нафти та нафтопродуктів, транспорту.

Великою проблемою, на думку експертів, є відсутність імплементації директив щодо служби крові та не прийняття Стратегії розвитку національної системи крові. 

"Стримують процес виконання Угоди брак кадрів, бюрократія у прийнятті законодавства, конфлікти інтересів між різними державними органами стосовно розподілу повноважень, а також між різними зацікавленими сторонами", - повідомляють експерти ГО "Український центр європейської політики".

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3039083
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору