Політика України, Суспільство
  415  0
Матеріали за темою:

 Регіональні онкодиспансери та державні установи закуповують ліки до 400% дорожче, ніж міжнародні організації, - ЦПР

Деякі корупційні проблеми в державних закупівлях ліків вдалось подолати на централізованому рівні, однак вони залишились в регіонах, на рівні конкретних лікарень. Іноді ціни завищують майже у 4-5 разів.

Як зазначає ЦензорРеформ, з посилання на ГО "Центр протидії корупції", такі дані моніторингу закупівель ліків для онкохворих міжнародними організаціями та через систему Прозорро.

“394% становить різниця в цінах Закарпатського онкодиспансеру та міжнародної організації ПРООН за один і той самий препарат для лікування раку передміхурової залози”, – стверджує Олександра Устінова, член правління Центру протидії корупції.

Серед найрозповсюдженіших схем завищення цін на препарати під час закупівель експерти ЦПК називають: кулуарні домовленості між учасниками ринку, об’єднання різних препаратів в один лот, прописування технічних завдань під певного виробника чи постачальника, від чого не захищена система Прозорро, а також реєстрація завідомо завищених цін на препарати в державному реєстрі.

“Так, наприклад, деякі учасники в технічному завданні прописують необхідність поставок річної партії препаратів негайно, або протягом 6 годин з моменту підписання контракту. Тому переможцем тендеру стає конкретна аптека. Однак через відсутність можливості контролювати написання технічних завдань, система Прозорро не може боротися з такими схемами”, – каже Віталій Шабунін, голова правління Центру протидії корупції.

Експерти ЦПК стверджують, що антикорупційна реформа в публічних закупівлях ліків, а саме їх трансформація до міжнародних організацій спрацювала передусім тому, що всі процедури були виведені з-під дії українського законодавства.

Нагадаємо, що загальна економія по програмах з онкології в 2016 році порівняно із цінами МОЗ в 2014 році склала 52%по програмі дорослої онкології та 27% по програмі дитячої онкології. 

93% препаратів для лікування дорослої онкології та 78% препаратів для лікування дитячої онкології були закупленідешевше, ніж їх закуповувало МОЗ в 2014 році.

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3039061
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору