Політика України, Суспільство
  563  0
Матеріали за темою:

 Закон про ЖКП запроваджує новий порядок розрахунку за комунальні послуги

Після набрання чинності положень нового закону про житлово-комунальні послуги, платіжки за опалення, водопостачання, електроенергію тепер складатимуться з кількох складових.

Як зазначає ЦензорРеформ, про такі новації закону розповіла Тетяна Бойко, координатор житлово-комунальних та енергетичних програм ГМ "ОПОРА", в ефірі програми "Реформи: інструкція до використання" на хвилі Громадського радіо.

"Комунальні тарифи залежать від вартості енергоносіїв. Це чисто економічні чинники, ми знаємо, що ціна на газ зараз пов’язана з ціною на Хабі, в електриці – схема Роттердам+ і так далі. Проте новий закон говорить, що з тарифу буде вилучена часточка, яка йде на обслуговування будинку всередині, тобто самі тарифи на комунальні послуги зменшаться. Ми знаємо наразі, куди ця часточка використовується – чи вона йде на ваш будинок, чи на сусідній. Тепер закон утверджує, що ця частка буде вилучена, і чисто математично тариф буде зменшений на 1-2%", - каже Тетяна Бойко.

Ця частка може йти на встановлення лічильників для обліку теплової енергії та води усіх будівель, що приєднані до зовнішніх мереж (крім мереж автономного водопостачання), відповідно до вимог закону. За встановлення лічильників буде окрема платіжка, через яку користувачі компенсовуватимуть вартість лічильника та його обслуговування.

Однак експертка наголошує на тому, що мешканці матимуть досить широкий спектр вибору призначення цих платежів. Мешканці самі вирішуватимуть, наприклад, щодо встановлення лічильника на будинок, чи обслуговування внутрішньобудинкових мереж, — хто буде цим займатись і за яку оплату.

Якщо буде обрана модель з управителем, тоді він за певну домовлену плату має надавати спектр обов’язкових послуг (визначеним законом "Про житлово-комунальні послуги") До обов’язкових належать послуги з утримання багатоквартирного будинку — прибирання прибудинкової території та приміщень, утримання ліфтів, купівля електроенергії для функціонування спільного майна будинку, поточний ремонт спільного майна багатоквартирного будинку.

Ще одним важливим нововведенням Закону стає виділення в окремий рядок з квартирної плати послуги з поводження з твердими відходами – склом, папером, деревом, пластиком. Кабінет міністрів буде порядок формування тарифів на послуги з поводження з твердими побутовими відходами, а тарифи будуть встановлювати компанії, які після місцевого конкурсу отримають право на надання населенню послуг зі збирання, переробки та захоронення відходів. 

 

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3038110
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору