Суспільство
  1094  0
Матеріали за темою:

 За новим законом споживач сам зможе обрати угоду з надання комунальних послуг, - експертка ОПОРИ Бойко

Відтепер споживачі можуть обирати одну з чотирьох моделей договірних відносин між споживачами та надавачами комунальних послуг.Це передбачає новий закон «Про житлово-комунальні послуги», який напередодні був підписаний Президентом України.

Як зазначає ЦензорРеформ, про нові умови взаємодії з постачальниками комунальних послуг розповіла Тетяна Бойко, координатор житлово-комунальних та енергетичних програм ГМ "ОПОРА", в ефірі програми "Реформи: інструкція до використання" на хвилі Громадського радіо.

За словами експертки, з кожним постачальником комунальних послуг мають бути укладені окремі угоди і від цього залежатиме, хто нестиме відповідальність за неякісне надання комунальних послуг.

Бойко пояснила, що запроваджуються нові чотири моделі взаємодії. Це індивідуальний договір квартири (облік наданих послуг буде здійснюватись на вході в будинок та на вході у квартиру), індивідуальний договір будинку (облік наданих послуг проведуть лише на вході в будинок), колективний договір (укладається управителем або іншою уповноваженою особою (у тому числі ОСББ) від імені та за дорученням співвласників), а також договір, укладений колективним споживачем (може виступати юридична особа, що об’єднує індивідуальних споживачів (ОСББ, ЖБК).

Якщо ж користувачі не визначаться з форматом взаємодії з постачальником послуг, то між кожним співвласником та виконавцем комунальної послуги укладається індивідуальний договір, за умовами якого виконавець відповідає за якість послуги на вході до будинку та не обслуговує внутрішні мережі у будинку.

З огляду на це експертка закликає обрати одну з чотирьох моделей, оскільки залишковий принцип не дасть змоги нарікати на якість надання послуг.

"Відповідно до Закону, якщо є пряма угода, то за якість надання послуг відповідає той, з ким укладена угода. Зараз такого немає, і монополіст може сказати – я подаю тепло належної якості. Але як перевірити якість? Монополіст скаже, що тепло втрачається через розбалансовану систему, труби і погане обслуговування внутрішньобудинкових мереж – і це ваші проблеми. Тобто є мільйон відмазок, чому вони за це не відповідають", - каже Тетяна Бойко.

Крім того, за новим законом, відповідальність нестиме не тільки виконавець, але й споживач. Ще одне нововведення закону – право виконавця припинити надавати послугу, якщо споживач її не сплачує, або сплачує не в повному обсязі. Окрім того, недобросовісним споживачам зможуть нараховувати пеню у розмірі до 0,01 відсотка від суми боргу за кожен день запізнення з оплатою.

Нагадаємо, 5 грудня 2017 року Президент України Петро Порошенко підписав Закон України "Про житлово-комунальні послуги" (законопроект №1581-д від 10.12.2015). Закон набуває чинності з дня, наступного за днем його опублікування, та вводиться в дію через шість місяців з дня набрання ним чинності (за виключенням окремих положень, які вводяться в дію з 1 січня 2019 року).

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3038099
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору