Політика України, Суспільство
  686  0

 Антикорупційні реформи зазнають руху в зворотному напрямку, – звернення активістів до Могеріні

Численні нещодавні скандали, що фактично заблокували роботу антикорупційних органів, викликають побоювання щодо бажання влади "відкрутити назад" принаймні частину з проведених реформ.

Як повідомляє ЦензорРеформ, з посиланням на Реанімаційний Пакет Реформ, про це низка громадських організацій заявила у відкритому листі до керівництва інституцій ЄС.

Копію листа активісти надіслали також прем'єр-міністру України Володимиру Гройсману як очільнику української делегації на щорічному засіданні Ради Асоціацій Україна-ЄС, яке відбудеться 8 грудня. Цьогоріч засідання Ради Асоціацій відбудеться напередодні міжнародного Дня боротьби з корупцією, що відзначається за ініціативи ООН 9 грудня.

Активісти звернулись до високопосадовців Євросоюзу із закликом оцінити процес реформ, що відбувається з моменту підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

"Що загрозливішою стає антикорупційна реформа для інтересів політичних еліт, то більшим стає тиск та спротив, з якими вона стикається. Ми закликаємо Європейський Союз продовжувати уважно стежити за ходом впровадження реформ у цій сфері та забезпечити подальшу допомогу у досягненні їх конкретних результатів", - йдеться в листі.

Активісти в листі відзначають про чимало здобутків України, втім акцентують увагу, що в сфері боротьби з корупцією відбуваються суттєві кроки назад.

"Проте зараз у сфері боротьби з корупцією спостерігається рух у зворотному напрямку. Перевірка електронних декларацій державних службовців саботується, більшість справ, пов'язаних з корупцією, місяцями не розглядаються українськими нереформованими судами, а Національне антикорупційне бюро, нещодавно створене в Україні антикорупційне агентство, зазнає тиску з боку інших інституцій, що представляють стару систему зі своїми політичними інтересами" - наголошують підписанти листа.

Активісти просять міжнародну спільноту рішуче підтримати такі заходи:

- створення незалежного антикорупційного суду, згідно з рекомендаціями Венеціанської комісії;

- захист Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) від подальших нападів;

- перезавантаження Національного агентства з питань запобігання корупції шляхом здійснення кадрових змін серед керівництва та надання йому автоматичних модулів перевірки для забезпечення прогресу у перевірці електронних декларацій державних службовців;

- скасування зобов’язання активістів громадянського суспільства подавати електронні декларації аналогічно державним посадовим особам;

- негайне припинення будь-яких видів переслідувань активістів та організацій громадянського суспільства.

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3037858
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору