Суспільство
  229  0

 Комунікація реформ була провалена, - опитування експертів

Лише 27% українців вірять в успіх реформ. Причиною такого низького показника експерти вважають провалену комунікацію реформ владою та високий рівень повсюдної корупції.

Як зазначає ЦензорРеформ, такі дані соціологічного опитування серед експертів та населення щодо сприйняття реформ озвучив на прес-конференції “Три роки реформ: оцінка результатів та бачення майбутнього" Андрій Сухарина, політичний аналітик фонду "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва.

"За ці роки зроблено багато у аспекті реформування країни, але пересічний українець не розуміє своєї вигоди від процесу реформ, не бачить переваг, які він отримає після завершення реформування", - каже Андрій Сухарина.

Лише 7% українців повністю задоволені станом інформування урядом суспільства про свою роботу. Натомість, на думку 38% громадян, інформація, яку дає уряд, часто не відповідає дійсності, 31% вважає, що такої інформації замало, і ще 31% нарікають на її незрозумілість. Водночас 7% переконані, що такою інформацією мають цікавитися фахівці, а не пересічні громадяни (рік тому так вважали 13%).

 "Немає такої реформи, яку не можна було б знівелювати, знищити поганою комунікацією. Наприклад, про успішний кейс Прозорро вже є цілий перелік писаних і неписаних правил, як обійти порядок, як давати відкати і вигравати нечесно", - каже Ігор Бураковський, голова правління Інституту економічних досліджень та політичних консультацій.

Цікаво, що українці погано інформовані навіть про ті реформи, які недавно були ухвалені: добре знають про положення освітньої реформи 8%, медичної – 9%, пенсійної – 11%, знають деякі положення, відповідно, 39%, 44% і 47%, а решта або "щось про це чули", або не знають нічого.

Але, попри все, запит на інформацію про реформи дуже високий: 11% дуже цікавляться і ще 61% – цікавляться загалом. Слід зазначити, що за останній рік інтерес до цієї інформації зріс на 10%. Не цікаві ці теми 22% населення, причому не цікавляться зовсім лише 6%.

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3037599
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору