Суспільство
  208  0

 63% населення переконані, що держава має забезпечити їх максимумом безкоштовних послуг, - соцопитування

Соціологічне опитування, проведене фондом "Демократичні ініціативи", показує традиційну схильність українців до патерналістських настроїв.

Як зазначає ЦензорРеформ, такі дані соціологічного дослідження повідомив на прес-конференції “Три роки реформ: оцінка результатів та бачення майбутнього”політичний аналітик фонду "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва Андрій Сухарина.

На думку громадян, найбільший опір проведенню реформ чинять бюрократія, чиновники (35%) та олігархи (34%). Значна частина українців також вважає гальмом у проведенні реформ уряд (29%) та Президента (25,7%). 

Щодо рушіїв реформ, українці найбільше покладаються на уряд (30%), Президента (28,5%), населення (27%), громадські організації, волонтерів (26%), країни Заходу (17%).

Порівняно з минулим роком, дещо більше надій населення стало покладати на себе та на громадські організації й волонтерів і дещо менше сподіватися на країни Заходу. 

"Цікаво, що досі дуже актуальними є патерналістські настрої – переважна більшість українців вважає, що держава повинна взяти на себе зобов’язання по забезпеченню комфортного життя в державі", - коментує Андрій Сухарина.

63% опитаних переконані, що держава повинна надавати максимум безкоштовних послуг – освіта, медицина, пенсія, навіть якщо доведеться збільшити податки. Лише 20% підтримує протилежну позицію – що потрібно мінімізувати роль держави, зменшуючи податки для людей, які здатні самі платити за освіту, медицину, накопичувати пенсію.

"Зараз в фокусі уваги виключно реформи видаткових сфер – медична, освітня, пенсійна. Це реформи, що передбачають інвестиції в людей, державну підтримку. Однак рідко чуємо про здобутки держави у реформуванні країни в економічному аспекті – дерегуляція, приватизація. Це ті напрямки, які дозволяють наповнювати бюджет для реалізації інших реформ. Про них треба говорити, щоб зменшити шанси на спекуляції і збільшити розуміння людей процесів, що відбуваються", - каже Ярослав Юрчишин, виконавчий директор ГО “Трансперенсі Інтернешнл Україна”.

Нагадаємо, відповідно до соціологічного дослідження, проведеного ГО "Центр економічної стратегії", українці найбільше цікавляться медично., пенсійною та освітньою реформами.

-- 

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3037591
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору