Політика України
  714  5
Матеріали за темою:

 Судова реформа покликана вирішити проблему зловживання процесуальними правами у суді

Судова реформа має вирішити проблему зловживання процесуальними правами.

Як інформує ЦензорРеформ, таку думку висловили судді нового Верховного Суду Лариса Рогач та Михайло Смокович.

За їхніми словами, зловживання процесуальними правами є однією з новел, яка є відповіддю на низку запитань, що виникали в судочинстві.

Смокович зазначив, що нові норми уніфіковані в новому законодавстві. При цьому він зазначив, що касаційна палата Верховного Суду ставитиметься до цих норм обережно, оскільки позивачами є фізичні особи, навідміну від господарського суду ВС.

"Ми будемо значно обачнішими, щоб не наштовхнутися на те, що людина боятиметься заявити клопотання, якщо вона без адвоката. Тому нам буде складніше. Але звичайно такий інститут необхідний, тому що є багато випадки, коли відбувається затягування справ", - сказав він.

У свою чергу Рогач заявила, що обмеження зловживання процесуальними правами є відповіддю на ту ситуацію, яка склалася у  судочинстві, зокрема господарському.

"У попередньому Господарсько-процесуальному Кодексі стаття 122 також зазначала про обо'язок сторони добросовісно користуватися своїми процесуальними правами. Тепер стаття 44 покладає обов'язок добросовісно користуватися своїми порцесуальними правами на учасників справи, а також на їхніх представників. Стаття не містить переліку, які дії і з якого разу будуть визнаватися зловживанням процесуальним правом. Саме це викликає багато питань у юристів і в суддів. Наприклад, двічі підряд подано відвід з одних і тих же підстав, це вже можна вваати зловиванням?", - повідомила вона.

На думку судді, відповідь на це питання дає стаття 2 ГПК. 

"Це є те, на що такі дії спрямовані. Чи спрямовані вони на швидкий, ефективний і якісний розгляд справи? Чи спрямовані вни на відновлення права, чи в них є інша мета? Тако важливим є застосування принципу пропорційності, який вказує, чи є адекватною процесуальна дія, яку просить вчинити сторона, тому, до чого овна звернулася", - уточнила Рогач.

 

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3036967
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору