Київські новини
  45  0

 Штрафи за порушення паркування буде генерувати автоматична система, - координатор реформи Величко

За умови прийняття законопроекту 5364 буде запроваджена автоматизована система контролю паркування, всі оплати за паркування будуть зафіксовані на спеціальному сервері. Ця система фіксуватиме всі надходження за кожним номерним знаком автомобіля та автоматично генерувати штрафні санкції у разі, якщо особа не сплатила за паркування.

Як зазначає ЦензорРеформ, про це заявила Оксана Величко, координатор урядово-громадської ініціативи "Разом проти корупції" в ефірі програми "Реформи: інструкція до використання" на хвилі Громадського радіо.

Експертка зауважує, що суть реформи – у запровадженні відповідальності за несплату паркування. Тепер особа, за якою зареєстрований транспортний засіб, не зможе не сплатити за паркування чи паркувати свій автомобіль де завгодно.

"В Україні 9 чи 10 мільйонів водіїв, за 2015 рік було оштрафовано за паркувальні правопорушення 257, аналогічна цифра у 2016 році. Цифри неспівставні. 250 санкцій означають, що механізми притягнення до відповідальності, штрафування, дисциплінування водіїв не діють", коментує Михайло Серебряков, менеджер урядово-громадської ініціативи "Разом проти корупції".

Експерт пояснює, що перевірку дотримання правил паркування буде здійснювати інспектор, який є муніципальним службовцем. Він з автоматичним пристроєм фото-, відеофіксації фіксуватиме номер автомобіля порушника, причому для цього необхідності живого контакту з водієм немає. Як наслідок, автоматична система фіксує порушення і формує штраф, на сплату якого буде 10 днів.

"Якщо ти сплачуєш штраф в цей період, платиш половину штрафу. Якщо ж ні, то платиш повну суму. Якщо цього не відбувається, цим займається виконавча служба. Остаточне рішення приймає суд. Невиконання рішення суду — злочин. Оскільки сума штрафу невелика 100 — 200 гривень, то навряд через таку дрібницю громадяни захочуть підпадати під кримінальну відповідальність", каже Михайло Серебряков.

Крім того, пропонований законопроект впливає на право на ініціювання та проведення супроводження евакуації автомобіля залишається за Нацполіцією і додається до інспекторів з паркування (вони будуть запрошувати відповідні служби та фіксувати це документально). Компанія, яка здійснюватиме евакуацію, перед цим буде зобов’язана застрахувати будь-які пошкодження, які отримає автомобіль від процесу евакуації. У поліцейських з’явиться додаткове обтяження у вигляді фото- та відеофіксації, що зараз не є обов’язковим.

Нагадаємо, 7 грудня законопроект №5364 буде на порядку денному розгляду Верховної Ради.

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3036933
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору