Київські новини
  54  0

 Київ недоотримує за паркування близько 250 млн гривень, - Серебряков

Щорічні надходження від паркування в столиці мають становити приблизно 300 мільйонів гривень. Однак надходження від паркувального збору становлять десь 50 — 60 мільйонів гривень.

Як зазначає ЦензорРеформ, про це заявив Михайло Серебряков, менеджер урядово-громадської ініціативи "Разом проти корупції", експерт РПР, посилаючись на слова мера столиці Віталія Кличка, в ефірі програми "Реформи: інструкція до використання" на хвилі Громадського радіо.

За словами експерта збитки спричиняє те, що оплата за паркування не завжди збирається і не завжди, навіть за умови оплати, потрапляє за призначенням.

"Раніше в Києві існувало кілька способів оплати паркування. Тариф для центральної зони міста складав 10 гривень за годину. Перший спосіб оплати — готівка. Далі - паркомати, яких було 87, хоча у нас понад 400 парковок. У більшості випадків вони не дають здачі, не дозволяють скористатися карткою. Були також мобільні способи оплати за паркування. І були так звані абонементні талони. Однак люди любили дати 10 гривень і бігти" - каже Оксана Величко, координаторка урядово-громадської ініціативи "Разом проти корупції".

Тож значна частка грошей йшла не в бюджет міста.

"Якщо кошти отримуються готівкою, вірогідність того, що вони потраплять в касу підприємства або до бюджету, близька до нуля. Якщо оплата здійснюється через мобільний додаток, паркомат або талон, кошти надходять до комунального підприємства, з яких частина іде у місцевий бюджет як паркувальний збір, частина як маржа підприємства і податки, які сплачуються за загальним правилом", каже Михайло Серебряков.

Експерт зауважує, що за умови прийняття законопроекту №5364 запрацюють механізми, які спонукатимуть сплачувати за паркування легально і без паркувальників.

Нагадаємо, законопроект №5364 пройшов вже усі комітети в 7 грудня буде на порядку денному Верховної ради. Він запровадиться нові правила паркування, покарання за порушення та порядок сплати штрафів.

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3036931
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору