Політика України
  68  0

 Міжнародні експерти наголошують на важливості створення Антикорупційного суду, - Єгор Соболєв

Міжнародна антикорупційна консультативна рада (МАКР) рекомендує Україні якомога швидше створити Антикорупційний суд.

Як зазначає ЦензорРеформ, з посилання на Укрінформ, про це повідомив голова комітету Ради з питань запобігання і протидії корупції Єгор Соболєв.

"Члени МАКР рекомендують якомога швидше створити Вищий антикорупційний суд. Вони вважають, що в нинішніх українських судах в їхньому вигляді, з їхньою залежністю не можуть бути винесені вироки топ-корупціонерам. Спеціалізований Вищий антикорупційний суд з повною незалежністю і спеціальною процедурою добору суддів успішно виконав би цю функцію", - зазначив Соболєв.

Окрім того, за його словами, міжнародні експерти також вказали на те, що новостворене Державне бюро розслідувань може бути використане зацікавленими особами не за цільовим призначенням, а як засіб тиску на антикорупційні структури, зокрема на НАБУ.

"Експерти звертають увагу, що новостворене Державне бюро розслідувань може бути використане для підриву незалежності Антикорупційного бюро. Ви знаєте, що законодавством саме Державне бюро розслідувань отримало право розслідувати злочини працівників Антикорупційного бюро чи антикорупційної прокуратури. Наші колеги, уважно вивчивши ситуацію, вважають, що є загроза, що атака на Антикорупційне бюро буде ще й із цього боку", - зазначив голова профільного комітету.

Варто зауважити, що в рамках реалізації Меморандуму від 8 вересня 2017 року, підписаного між Комітетом Верховної Ради з питань запобігання і протидії корупції та Програмою "Антикорупційна ініціатива Європейського Союзу в Україні" (EUACI), відбудеться презентація членами Міжнародної Антикорупційної Консультативної ради (МАКР) експертного висновку щодо аналізу антикорупційних зусиль України у сфері розслідування, кримінального переслідування та судового розгляду справ високопосадової корупції.

Нагадаємо, Венеційська комісія дала чіткі рекомендації щодо структури антикорупційного суду та добору антикорупційних суддів за вирішальної участі міжнародних донорів. Більше того, Комісія рекомендувала взяти за основу ключові норми вже зареєстрованого у парламенті проекту закону про антикорупційні суди #6011.

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3036808
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору