Політика України, Суспільство
  435  1

 Розширення програми "Доступні ліки" в 2018 потребує додаткових 300 млн гривень, - МОЗ

Проект постанови, розроблений Міністерством охорони здоров’я, передбачає поширення дії програми "Доступні ліки" у 2018 році ще на три напрямки.

Як повідомляє ЦензорРеформ, з посиланням на прес-службу Міністерства охорони здоров’я, ця програма стосуватиметься ще хронічних захворювань шлунково-кишкового тракту, депресивних станів та для здоров’я матері і дитини під час вагітності.

За попередніми підрахунками спеціалістів, включення цих захворювань обійдеться бюджету майже в 300 млн грн. Бюджетом цього року на реалізацію програми передбачено 700 млн грн, у наступному році ця цифра має збільшитися до 1 млрд грн.

Також у проекті постанови передбачено додати ще по одній діючій речовині для пацієнтів з серцево-судинними захворюваннями та діабетом ІІ типу – “Лозартан” і “Глібенкламід”.

"У перспективі, ми плануємо, щоб кожен пацієнт був на 100% забезпечений ліками від найпоширеніших захворювань. Ключовими критеріями включення захворювань до програми відшкодувань є тягар хвороби, динаміка захворювання, розповсюдження та ефективність лікування на амбулаторній ланці”, – зазначив заступник міністра Роман Ілик.

Нагадаємо, урядова програма "Доступні ліки" діє з квітня 2017 року. На даний момент вона передбачає надання ліків від серцево-судинних захворювань, діабету ІІ типу та бронхіальної астми безкоштовно або з незначною доплатою. Програмою користаються щомісяця від 100 до 200 тис пацієнтів у понад 6,6 тис аптек.

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3036701
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору