Суспільство
  133  0

 Молодь України захоплюється Європейським Союзом, але не довіряє йому, - соцдослідження

Більшість української молоді — 60% — вважає, що Україна має вступити до Європейського Союзу , оскільки це призведе до розвитку її економіки. При цьому довіряє ЄС лише третина опитаних молодих українців.

Як зазначає ЦензорРеформ, з посиланням на дослідження ГО "Нова Європа", такими є цінності та погляди ЄС і реформи молодих українців віком від 14 до 29 років. Дослідження є зрізом одночасно кількох поколінь — покоління Y, яке охоплює народжених з початку 80-х до початку 90-х (найстарші опитані в цьому дослідженні народилися у 1987-1988 роках) і покоління Z, тобто тих, хто народився між ранніми дев’яностими та серединою двохтисячних. Станом на 1 січня 2017 року це 8 мільйонів осіб.

Порівнюючи Україну та Європейський Союз за низкою показників політичної системи та рівня життя, молоді українці надають ЄС перевагу в усьому, а особливо — у питанні економічного добробуту, де розбіжність в оцінках для України та ЄС становить 60%. При цьому лише третина молоді (29%) довіряє ЄС, 28% не довіряє і 31% — ані довіряє, ані не довіряє.

У контексті впливу ЄС на процес реформ в Україні респонденти переважно стають на бік ЄС та критикують український уряд. Половина опитаних вважає, що ЄС докладає достатньо зусиль для реформування України, і тому саме офіційний Київ має зробити більше.

Цю негативну тенденцію підтримує думка (36%) про те, що ЄС має припинити фінансову підтримку України, тоді як 30% вважають, що фінансування має продовжуватись.

45% респондентів вважають, що ЄС має припинити давати Україні гроші, оскільки ці гроші в будь-якому разі будуть розкрадені керівною елітою. 51% учасників опитування вважають, що ЄС має посилити тиск на керівництво держави. 54% вважають, що ЄС та країни-члени Союзу мають більш відкрито протистояти Росії, а 56% вважають, що ЄС має проявити більший інтерес щодо захисту українських кордонів та надати українській армії летальну зброю.

Також молоді люди очікують від ЄС політичних стимулів: 55% вважають, що процес реформування можна простимулювати перспективою членства в ЄС. Водночас вони вважають, що ЄС має підтримати громадянське суспільство, яке теж впливає на реформи (57%), а також надати належну підтримку молодим талантам (65%) та програмам обміну (62%).

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3036492
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору