Політика України
  166  1
Матеріали за темою:

 Сформувати штат Державного Бюро Розслідувань можна за 6-7 місяців, - експерт РПР

Попри те, що комісія майже за півтора роки закрила лише три посади – директора ДБР та його двох заступників, експерт РПР Володимир Петраковський переконаний, що набрати працівників на посади середньої ланки можна за 6-7 місяців.

Як зазначає ЦензорРеформ, про це він заявив в ефірі програми "Реформи: інструкція до використання" на хвилі Громадського радіо.

Нагадаємо, після майже дворічного зволікання комісія рекомендувала, а Президент затвердив на посаду директора бюро колишнього працівника Генпрокуратури Романа Трубу, на посаду його першого заступника – працівницю ГПУ Ольгу Варченко, а на посаду заступника – працівника прокуратури міста Києва Олександра Буряка.

"Очевидно, що представникам БПП та Народного фронту врешті вдалось домовитись щодо кандидатури директора. Видно, вони обрали варіант – слабкий голова та сильний заступник. Слабкий – бо є багато фактів, які свідчать не на користь Романа Труби", - каже Володимир Петраковський.

Експерт нагадує, що свого часу Роман Труба переслідував активістів, які Їхали з Львівщини на Майдан.

"Однак обрання голови – це лише старт ДБР. Директору ДБР слід просити парламент про перегляд закону в частині процедури обрання керівників територіальних органів, керівників підрозділів центрального апарату, а також працівників підрозділів внутрішнього контролю бюро" - вважає експерт.

Адже наразі рекомендувати на перераховані посади має та сама конкурсна комісія, яка обирала керівників ДБР. До неї є претензії і щодо оперативності, і щодо незалежності.

"Загальний штат ДБР має становити близько півтори тисячі працівників, однак усі експерти переконані, що варто збільшити цю цифру принаймні вдвічі. Вони обиратимуться на конкурсній основі", - каже Володимир Петраковський.

Експерт стверджує, що квотний принцип щодо набору працівників на слідчий та оперативний блок, дозволить завести в ДБР нові обличчя. В оперативному блоці 60% працівників повинні мати відповідний стаж в галузі права, 40% - мати досвід оперативної роботи в інших підрозділах. В слідчому підрозділі 51% працівників мають становити ті, хто не працював в правоохоронних органах протягом останнього року або взагалі ніколи, 30%- колишні слідчі підрозділів прокуратури, 19% - слідчі інших органів.

 Нагадаємо, що ДБР мало почати функціонувати з 20 листопада 2017 року і, відповідно, розпочати досудове слідство справ, які зараз розслідуються органами прокуратури і з цього дня втрачають повноваження щодо здійснення досудового розслідування злочинів, підслідних бюро. Ситуацію мав виправити законопроект 7278, який би продовжив повноваження ГПУ у цих справах до 1 січня 2019 року. Однак, проект досі не був включений у порядок денний засідання Верховної Ради.

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3036446
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору