Політика України, Суспільство
  3260  55

 Третього Майдану найближчим часом не буде, - Демократичні ініціативи

Попри велику кількість викликів, які потенційно можуть спровокувати нову хвилю масових протестів, більшість експертів вже другий рік поспіль вважає, що третього Майдану найближчим часом очікувати не варто. Однак ще у 2015 році думки щодо ймовірності нового Майдану розділились, а у 2014 році повторення Майдану експерти називали цілком ймовірним.

Про це повідомляє ЦензорРеформ з посиланням на дані експертного дослідження Фонду "Демократичні ініціативи", приуроченого до четвертої річниці Революції Гідності.

 Абсолютна більшість опитаних експертів вважає, що Майдан переміг, і ця позиція вже домінує чотири роки.

 "Котрий рік поспіль експерти відповідають, що  серед досягнутих  цілей Майдану  – відновлення курсу на євроінтеграцію, підписання Угоди про асоціацію з ЄС, повалення влади Януковича та його соратників. Цього року ще додалося отримання безвізу",  – повідомила Ірина Бекешкіна, директор фонду "Демократичні ініціативи" ім. Ілька Кучеріва. 

Найбільш недосяжною ціллю Євромайдану, на думку опитаних експертів,  є системна боротьба з корупцією, ліквідація всіх корупційних схем. Не досягнутими також  на сьогодні залишаються верховенство права та повне "перезавантаження" системи  влади, її якісне оновлення. А ще вже впродовж чотирьох років експерти зазначають,  що так і не були притягнуті до відповідальності винні у злочинах проти учасників Євромайдану та не покарані представники попереднього режиму за вчинені злочини.

Щоб досягнути цілей Майдану, треба, на думку експертів, зосередитися на реальній боротьбі з корупцією, завершити розпочаті  реформи, встановити верховенство права та розвивати економіку. 

Нагадаємо, 21 листопада 2017 року на Майдані Незалежності була відзначена четверта річниця Революції Гідності.

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3036396
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору