Політика України
  76  0

 Зміни до законопроекту №6232 сфальсифіковані, щоб заблокувати роботу НАБУ, - заява РПР

Експерти Реанімаційного Пакету Реформ заявляють про фальшування зміни положень КПК, наслідками якого може стати блокування діяльності Національного антикорупційного бюро.

Як повідомляє ЦензорРеформ, експерти Реанімаційного Пакету Реформ у своїй відкритій заяві стверджують, що технічна помилка чи свідоме виключення поправки до законопроекту спричинить блокування діяльності НАБУ і паралізує його роботу.

Народні депутати Олена Сотник та Оксана Сироїд під час підготовки законопроекту до другого читання внесли поправку №176 до розділу IV законопроекту №6232. Відповідно до згаданої правки, Генеральна прокуратура України мала би самостійно завершити розслідування корупційних злочинів колишніх топ-посадовців, які за підслідністю належать до компетенції НАБУ, але були розпочаті до запуску Бюро. Відповідна правка була врахована профільним комітетом без змін.  Законопроект було ухвалено в редакції комітету, отже і ця поправка мала бути включена до остаточного тексту, який підписав Голова Верховної Ради та який направили на підпис Президенту України.

"Однак у фінальному варіанті тексту закону, надісланому Адміністрацією Президента України до Кабінету Міністрів України, відповідна правка відсутня. Це може свідчити лише про свідоме фальшування змін до Кримінального процесуального кодексу на одному із етапів", йдеться в заяві.

Наслідком відсутності цієї правки, наголошують експерти, стане те, що сотні проваджень про корупційні правопорушення найвищих українських посадовців, які розслідувались Генеральною прокуратурою України до створення НАБУ, будуть передані для подальшого розслідування до Національного антикорупційного бюро України. Це близько 15 тисяч проваджень.

"Їх передача заблокує діяльність НАБУ і не дозволить проводити ефективні досудові розслідування щодо найвищих посадовців держави. Більше того, значна кількість проваджень свідомо розслідувались співробітниками ГПУ неналежним чином, через що їх успішне завершення фактично неможливе", - йдеться у заяві.


Експерти Антикорупційної групи Реанімаційного Пакету Реформ вимагають від Голови Верховної Ради Андрія Парубія опублікувати текст процесуальних кодексів, переданий ним на підпис Президенту України, та зняти всі підозри у підробці тексту закону, а також провести внутрішнє розслідування і притягти винних до відповідальності.

Нагадаємо, 3 жовтня Верховна Рада прийняла законопроект №6232, яким зокрема були внесені зміни до Кримінального процесуального кодексу. 

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3036302
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору