Політика України, Суспільство
  87  0

 Європейські екологічні експерти закликають українську владу не запроваджувати зелений тариф на спалювання відходів

Європейські екологічні експертні організації «Європейське екологічне бюро» та «Нуль відходів Європа» звернулися до спікера українського парламенту Андрія Парубія та міністра екології і природних ресурсів Остапа Семерака з закликом не ухвалювати законопроект, який впроваджує зелений тариф на спалювання відходів.

Про це ЦензоруРеформ стало відомо з відкритого листа євроекспертів до української влади.

Зокрема, у зверненні експертні організації просять не ухвалювати змін до законодавства, передбачених Проектом закону №4835-д. За словами експертів, нововведення небезпечні тим, що встановлюють зелений тариф для суб’єктів господарювання, які виробляють електроенергію внаслідок спалювання побутових відходів, з 1 січня 2017 і до кінця 2019 року.

"Запропоновані правки не відповідатимуть, як вимогам ЄС щодо політики відходів та відновлюваної енергетики, які Україна має транспонувати до вітчизняного законодавства, так і не сприятимуть створенню належного механізму поводження з відходами в Україні за принципом циркулярної економіки!, - йдеться в листі.

Зокрема, фахівці пояснюють, що тарифне стимулювання спалювання твердих побутових відходів призведе до спотворення ринків відходів через відносне здешевлення енергії з відходів у порівнянні із запобіганням утворення, повторним використанням та переробкою відходів, а це суперечитиме європейській ієрархії відходів та гальмуватиме перехід до сталих систем поводження з відходами.

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3036288
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору