Політика України
  80  0

 Законопроект №7206 знищить конкуренцію в публічних закупівлях, – громадські активісти опублікували спільну заяву

Група громадських організацій виступила із заявою відкликати законопроект №7206, що був зареєстрований 17 жовтня 2017 року. Законопроект, на думку експертів, створює корупційні механізми для під час проведення публічних закупівель.

Як повідомляє ЦензорРеформ, до відкритої заяви наразі приєднались понад тридцять громадських організацій.

Законопроект, який обурив громадянське суспільство, 15 листопада був підтриманий до першого читання профільним комітетом парламенту і найближчим часом може з’явитися на розгляді в сесійному залі.

"Депутати пропонують надати преференції українському бізнесу шляхом запровадження “критеріїв місцевої складової”, які будуть обраховуватися за сумнівними формулами та створюють суттєві бюрократичні бар’єри для учасників та замовників закупівель – підготовка нових сумнівних довідок, блокування подання пропозицій тощо", - йдеться у заяві.

 Експерти переконані, що запропоновані новації суперечать міжнародним зобов’язанням України, зокрема перед Світовою організацією торгівлі та Європейським Союзом.

Експерти побоюються, що такий підхід зруйнує основи однієї з найуспішніших реформ останніх років – системи публічних закупівель ProZorro.

"Без гарантованих умов для конкуренції закупівлі ризикують знову перетворитися на закритий ринок для “своїх”. Але тепер вже під прикриттям псевдопатріотичного протекціонізму. Доводимо до відома депутатів, що понад 99% учасників та переможців у системі ProZorro це українські компанії. Ця цифра ілюструє відсутність потреби додаткового захисту українського виробника в сфері публічних закупівель", - наголошують у заяві.

Представники громадського сектору вважають, що депутати хочуть створити умови для завищення цін підприємствами, які лобіюватимуться окремими групами. Мовляв, за умов прийняття даного законопроекту, держава буде переплачувати з коштів платників податків, а підприємства в умовах відсутності конкуренції втратять стимули до розвитку, покращення якості продукції та модернізації виробничої бази.

Громадськість закликає депутатів відхилити законопроект 7206, як такий, що створює можливості для корупції, руйнує конкуренцію в публічних закупівлях та суперечить міжнародним зобов’язанням України. 

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3036190
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору