Політика України
  98  0

 Активісти ЦПК судяться з Луценком через засекречення вироку, яким конфіскували 1,5 млрд у Януковича

Окружний адміністративний суд Києва розпочав розгляд позову ГО "Центр протидії корупції" проти генпрокурора Юрія Луценка, Військового прокурора сил АТО, Державної судової адміністрації та ДП “Інформаційні судові системи” через засекречення вироку Краматорського суду щодо конфіскованих у Януковича 1,5 млрд доларів.

Як зазначає ЦензорРеформ, про це повідомляє ГО "Центр протидії корупції".

ЦПК вимагає скасувати низку рішень, якими цей вирок було засекречено, та оприлюднити його у Єдиному реєстрі судових рішень.

Свій похід в суд ЦПК пояснюють тим, що “слідчі ГПУ нічого суттєвого не змогли довести у цій справі”, тому і конфіскували гроші за угодою слідства з підставним директором, а не через доведення вини власників конфіскованих активів.

“Ми хочемо зупинити майбутні спроби генпрокурора конфісковувати активи третіх осіб через засекречені вироки судів, які затверджують сумнівні угоди зі слідством. Це – небезпечна тенденція, яка немає нічого спільного з принципами верховенства права, непорушності права власності та гарантій захисту прав осіб у кримінальному процесі. Ця практика дає можливість злочинцям-мільйонерам відновити свій контроль над корупційними активами через міжнародні суди, а для прокурорів – рейдерити звичайний бізнес”, – написала Каленюк.

Спочатку вирок засекретили військові прокурори Анатолія Матіоса – для “захисту свідків”, а потім гепрокурор Луценко поставив гриф “цілком таємно” на весь текст вироку суду, оскільки він “містить відомості, що становлять державну таємницю про факт або методи проведення негласної слідчої дії”.

Конфіденційною була названа, в тому числі, й інформація про те, хто і як допомагав виводити гроші Януковичу.

Якщо вирок містить конфіденційну інформацію, то її просто закривають у вироку, пояснюють в ЦПК. При цьому решта тексту має залишитись у відкритому для громадськості доступі.

Нагадаємо, 28 березня Краматорський міськсуд затвердив своїм вироком угоду зі слідством  колишнього директора компанії “Газ Україна-2020” Аркадія Кашкіна та конфіскував цим же вироком 1,5 млрд доларів Януковича і його оточення. Через місяць рішення набуло чинності, і конфісковані кошти перерахували в держбюджет, однак текст рішення так і не був оприлюднений.

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3036002
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору